Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kaip tapti konkurencingu darbo rinkoje? Gal reikia keisti profesiją?

FM99 kalbėjo APRC direktorius Vytautas Zubras ir pramonės ir prekybos skyriaus vedėja Irena Kastantinavičienė apie tamprų bendradarbiavimą su regiono verslu, organizuojamą konkursą, kuris vyks gegužės 11-12 d. ir net 350 šiais metais baigusių mokinių bei naują stojimo etapą, kuris prasidės jau šių metų birželio 1 d.

Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras pristatė prioritetines mokyklos veiklos kryptis, supažindino su Alytaus profesinio rengimo centre vykdomomis ir planuojamomis vykdyti inžinerinės krypties profesinio mokymo programomis.„Norima, kad profesinis mokymas būtų konkurencingas ir būtų geriau išnaudojami žmogiškieji ištekliai, turiu galvoje visą įstaigų komandą, kuri turėtų būti kvalifikuota. Taip pat labai svarbi mokyklų infrastruktūra – sakė Vytautas Zubrus.

Svarbu, kad jaunuoliai turėtų galimybę pasirinkti, kad įvairaus amžiaus žmonės suvoktų naudą ir turėtų prieinamumą mokytis. O kad visuomenės požiūris į profesinį mokymąsi pasikeistų, turime ties tuo dirbti visi, taip pat ir verslas“, – tvirtino V. Zubras.

Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras pasakojo, kad jo vadovaujama mokykla itin glaudžiai bendradarbiauja su verslo organizacijomis. Profesinio centro direktorius pasakojo, kad Alytaus profesinio rengimo centras yra Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos, Lietuvos statybininkų asociacijos ir Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos narys. Anot V.Zubro, toks bendradarbiavimas naudingas ir nacionaliniu, ir regioniniu lygmeniu. Įvairios įmonės organizuoja konkursus, kuriuose dalyvauja tiek mokiniai, tiek mokytojai. Jie turi galimybes parodyti savo sugebėjimus, dalyvauti seminaruose, įgyti žinių.

Svarbiausi renginio tikslai yra ugdyti mokinių profesinį pasirengimą ir jų motyvaciją, kelti svetingumo profesijų prestižą, ugdyti mokinių kūrybingumą, iniciatyvą ir bendradarbiavimą bei suteikti progą Lietuvos profesinių mokyklų atstovams pasiruošti atstovauti mūsų šalį didžiausioje Europos kulinarijos scenoje vyksiančių konkursų metu.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...