Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Kaip tvarkosi Alytus?

Trys Alytaus vietos pagyvintos spalvotais ir linksmais žaidimais ant asfalto

Alytuje kasmet atsiranda vis daugiau vietų, kuriose galima smagiai ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Alytaus miesto savivaldybė daug dėmesio skiria lopšelių-darželių, vaikų žaidimo aikštelėms, Jaunimo parko ir kitoms teritorijoms atnaujinti. Pastarosiomis dienomis trys Alytaus miesto viešosios vietos buvo pagyvintos spalvotais ir linksmais žaidimais ant asfalto.  Žaidimai ant asfalto arba vadinamosios „Klasės“ nuo 1 iki 10 įrengtos Jaunimo parke, Sveikatos take šalia Šv. Benedikto gimnazijos ir „Drevinuko“ mokykloje-darželyje. Jos skirtos visiems alytiškiams ir miesto gyventojams. Vaikai, tėveliai, seneliai ir visi kiti, kurie mėgsta „Klases“ ar nori prisiminti šį smagų žaidimą, gali jį žaisti eidami į darbą, mokyklą, šventę ar tiesiog išėję pasivaikščioti. Tai smagus žaidimas, kuris pakelia nuotaiką, skatina judėti.

 

AMS nuotrauka

Alytaus Dainių slėnyje asfaltuojama automobilių stovėjimo aikštelė

Prasidėjo Dainų slėnio teritorijoje esančios automobilių stovėjimo aikštelės asfaltavimo darbai, todėl į teritoriją šiuo metu įvažiuoti negalima. Darbai pradėti, nes esama aikštelės danga buvo susidėvėjusi, duobėta, o kai kur asfalto dangos išvis nebuvo. Artimiausiu metu šioje teritorijoje bus sutvarkomi buvusios dangos pagrindai ir paklojamas naujas asfalto dangos sluoksnis. Alytiškiai ir miesto svečiai automobilius šioje vietoje galės statyti jau spalio mėnesį.

AMS nuotrauka

Sudvajų gatvėje įrengtas šviesoforas, kurį gali valdyti pėstieji

Perėjoje ties Sudvajų – Kepyklos gatvių sankryža pradėjo veikti šviesoforas. Jo veikimas atnaujintas tam, kad būtų apsaugoti atsinaujinusį sveikatos taką kertantys pėstieji ir dviratininkai. Šviesoforo veikimą gali reguliuoti patys gyventojai. Sudvajų gatvės perėjoje kasdien į darbą ar šalia esančią Šv. Benedikto mokyklą skuba gyventojai. Pėstiesiems ir dviratininkams taip pat galioja eismo taisyklės ir jie turi vadovautis šviesoforu. Sudvajų – Kepyklos gatvių kelyje žalia šviesa dega, kuomet prie perėjos nėra pėsčiųjų ir dviratininkų. Tačiau jiems priartėjus prie perėjos būtina paspausti mygtuką ir palaukti kol vairuotojams užsidegs raudonos šviesos signalas ir tik tuomet bus galima saugiai pereiti gatvę.

AMS nuotrauka

Kalvos seniūnaitijoje vyksta žvyruotų gatvių asfaltavimo darbai

Tvarkomos Jūratės ir Gražinos gatvės. Jose bus paklotas asfaltas, o Gražinos gatvėje taip pat bus įrengtas apšvietimas ir šaligatvis vienoje pusėje.

AMS nuotrauka

Kurorto seniūnaitijoje vykdomi žvyruotos gatvės asfaltavimo darbai
Tvarkoma A. Zmuidzinavičiaus gatvė. Šioje gatvėje ne tik bus paklotas asfaltas, bet taip pat bus įrengta:
✅šaligatvis
✅apšvietimas
✅vandentiekis
✅lietaus nuotekų tinklai

Pirmieji kintamo svorio treniruokliai – Jaunimo parke

Atgimstantį Jaunimo parką planuojama papildyti dar viena nauja sporto zona. Parke bus įrengti pirmieji Alytuje kintamojo svorio treniruokliai. Tai lyg profesionalus sporto klubas po atviru dangumi, skirtas įvairaus fizinio pasirengimo žmonėms ir profesionalams, norintiems lavinti visas raumenų grupes. Planuojama, kad šie treniruokliai iki metų pabaigos įsikurs jaukioje Jaunimo parko vietoje, kuri bus arti Alytaus sporto rūmų, tam kad sportininkai galėtų sportuoti gryname ore. Parke laisvalaikį leidžia daug gyventojų ir miesto svečių, kurie džiaugiasi atgimstančiu Jaunimo parku. Dar visai neseniai rugpjūčio mėnesį įrengtas parkūro kliūčių ruožas.

Birželio mėnesį UAB „Tankos” padovanojo miestui lauko gimnastikos kompleksą, praėjusiais metais UAB „Pretendentas” – stalo tenisą. Stalo žaidimus mėgstantiems senjorams pernai buvo įrengta pavėsinė, taip pat buvo įkurtas riedlenčių parkas, kuriame pramogauja ne tik Alytaus miesto, bet  ir iš kitų Lietuvos miestų atvykstantis jaunimas. Taip pat dar numatoma įrengti kepsninę, vandens kolonėlę, pastatyti dar daugiau suoliukų ir krėslų, bei pradėti dviračių kalnelių trasos (angl. „pump track”) įrengimo darbus. Ši trasa bus pritaikytą įvairaus amžiaus ir skirtingų įgūdžių turintiems dviratininkams.

AMS nuotrauka

Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine baigiamos remontuoti dušų ir rūbinių patalpos. Taip pat praplėstos medicinos kabineto patalpos su atskira erdve neįgaliesiems.

Čia:
✅Atnaujinta šildymo sistema;
✅Dušo patalpose rekonstruota vėdinimo sistema;
✅Įrengta 10 šiuolaikiškų dušų, iš kurių vienas pritaikytas neįgaliesiems;
✅Bus įrengta daugiau kaip 300 persirengimo spintelių (dalis jų bus pritaikytos neįgaliesiems);
✅Spintelės turės specialius laikrodukus su rakinamu užraktu;
✅Taip pat atnaujinama baseino registratūra.

Alytaus miesto infrastruktūrinius pokyčius pasakojo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė bei Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybų skyriaus vyriausiasis specialistas Sigitas Stumbras (FM99 nuotr.)

Plačiau apie Alytaus miesto infrastruktūrinius pokyčius pasakojo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė bei Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybų skyriaus  vyriausiasis specialistas Sigitas Stumbras. Pasiklausykite pokalbio ir sužinokite apie tvarkomas Alytaus erdves.

 

Kitos naujienos

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“

„Džiaugiamės, kad priėmėte, stengsimės, kad taptų tradicija ir nuteistiesiems pagal galimybes dalyvauti m...