Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Kaip veikia Alytaus regiono taryba? Pokalbis su A.Vrubliausku

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Alytaus regiono taryboje dirba tiek merai, tiek tarybos nariai, kiekviena savivaldybė savaip deleguoja narius. Politiniuose ir aukščiausiuose sluoksniuose nemažai buvo kalbama, kad regionų tarybos turėtų įgauti “svorį”, ne tik teorinį, bet ir finansinį. Dabar nemažai kalbama apie Europos gaivinimo planą ir jame žadama, kad regionai turės daugiau galimybių. FM99 studijoje pokalbis su Alytaus rajono savivaldybės meru ir regiono tarybos visuotinio susirinkimo primininku  Algirdu Vrubliausku.

“Konsoliduota suma yra 700 milijardų visai Europai. Iš tiesų žmonių lūkesčiai yra sukelti, bet konkretumo šiandien vis dar nėra. Praeitame laikotarpyje mes atrodėme labai prastai, apie vienuolika nuošimčių perskirstėm per regionus pinigų, visą kitą buvo ministerijų žiniose. Dabar tikėjomės pagal formulę ir priimtą įstatymą, pagal kurį apie 30% turėtų eiti per regionus, bet vėlgi mes dabar skaičiuojame, kad regionams turėtų priklausyti 1.8 milijardo, bet krepšelyje turime 700 milijonų, o visa kita reikia perimti iš ministerijų.” – pasakojo A. Vrubliauskas

Alytaus regiono taryboje yra Alytaus miestas, rajonas, Varėna, Lazdijai ir Druskininkai, tačiau bendrų regiono tikslų siekti nelabai sekasi, sako Algirdas Vrubliauskas.

“Anksčiau būdavo skiriami pinigai regionui, mes susėsdavome ir iki cento viską pagal formules išsidalindavome, mes neveikėm kaip regionas. Man atrodo, kad jau užaugom ir supratom, bent aš tikiuosi, kad galėsime  veikti kaip regionas.” – sakė regiono tarybos pirmininkas.

A. Vrubliauskas

Buvo daug diskutuojama apie Alytaus miesto ir rajono verslo plėtrą, dėl tam tikrų ekonominių zonų. Tie klausimai vis dar neišspręsti, versle pokyčiai vyksta labai greiti, o konkrečių regiono žingsnių dėl verslo plėtros nesimato.

“Trūksta nuoseklumo ir galbūt jo trūksta kaimynams, mūsų artimiausiems, nes 20 metų yra patvirtinta kur baigiasi miesto pramonės zona ir prasideda rajono teritorija, mes ten rezervavę beveik 400 hektarų. Su visų miestų tarybom, su visais merais tuos 20 metų derinom, vis rodėm, kad eisim tuo keliu, viskas buvo vieša ir atvira, bet miestas buvo paėmęs labai staigią kryptį. Kalbu apie aerodromo teritoriją ir žiūriu, kad kol kas ta teritorija atitenka tai miestui, tai vėl aerodromui, bet rezultatas yra niekinis, nei lėktuvų, nei pramonės. Mes pasidarėm studijas, bet įšaldėm pinigus, žadėjom jau pradėti žemės pirkimus, bet kai atsiranda 100 hektarų valstybinės žemės, tai kam pirkt iš privačių žmonių. Dabar žmonės kreipiasi į mane, kad būtų keičiama tos žemės paskirtis, kad būtų galima statyti namus, mes vis dar tą prilaikom, bet atvirai kalbant ar yra prasmė tada.” – apgailestavo Alytaus rajono meras.

Regiono plėtros tarybos veiklos tikslai – planuoti, koordinuoti nacionalinės regioninės politikos įgyvendinimą Alytaus regione ir bendrai su kitomis regionų plėtros tarybomis, savivaldybių institucijomis ir įstaigomis įgyvendinamas regioninės plėtros skatinimo priemones; skatinti socialinę, ekonominę Alytaus regiono plėtrą, darnų urbanizuotų teritorijų vystymą, socialinių ir ekonominių skirtumų tarp Alytaus regiono ir kitų regionų bei šių skirtumų tarp Alytaus regiono savivaldybių mažinimą; skatinti savivaldybių bendradarbiavimą, atstovauti Alytaus regionui.

Klausykite daugiau!

Kitos naujienos

Spektaklis, Vokietijoje išpopuliarėjęs vos per kelerius metus, sukurtas pagal šiuolaikinio vokiečių...

Alytaus mašinų gamykla „Astra LT“, gaminanti nerūdijančio plieno konstrukcijas maisto, chemijos i...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Šiame pirmą kartą atliktame tyrime Lietuva gavo 37 balus iš 100 galimų ir regione kartu su Graikija ...