Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kalėdos – dovanų metas, jas vaikams atneša Kalėdų senelis.O kas pagalvojo apie mūsų Kalėdų senelius?

O jei į šią tradiciją pažvelgtume kitaip. Įsivaizduokite, kad dovanų gavėjai, tikintys Kalėdų seneliu ir kasdien jo laukiantys, bus ne vaikai, o mūsų senoliai. Taip, tai ta pati ponia Aldona, gyvenanti Jūsų laiptinėje, arba ponas Stasys, jau retai beišeinantis iš savo namų Šakių rajono kaimelyje. Gyvenimiška patirtis jiems jau seniai išsklaidė pasakas apie dangumi rogėse skriejantį geradarį. Tačiau, patikėkite, stebuklo jie vis vien laukia kiekvieną kartą. Ne tik per Kalėdas.

Apie „„Sidabrinę liniją“ kurią 2016 metais įkūrė ir jos veiklą administruoja M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas FM99 pasakoja Kristina Čiuželienė.

„Žmogui santykis, pokalbis su kitu žmogumi – yra labai svarbu“

  • sako Kristina.

Kaip Kalėdų seneliui į pagalbą nuolat atskuba gerieji elfai ar nykštukai, taip ir mūsų senolių dovanomis, emocine bei fizine gerove rūpinasi ne tik „Sidabrinė linija“ ar „Raudonasis kryžius“, „Maltos ordinas“, iniciatyvos „Senučiukai“, „100 šypsenų daugiau“ bei kitos vyresniais žmonėmis besirūpinančios organizacijos. Visi kartu šiai auditorijai mes kuriame jaukesnę ir šiltesnę kasdienybę, esame arčiau jų,  girdime šių žmonių pasakojimus, matome, kaip ir kuo jie gyvena, žinome, kaip galime jiems padėti. Ir kiekvienas tai darome mums geriausiai žinomais būdais. Tačiau už mūsų visų stovi tie gerieji elfai, nykštukai, kurie nuolat šalia ir visada padeda. Be jų tikrai nepadarytumėme tiek daug. 

Daugelis mūsų savanorių šalia įprastinių savaitinių skambučių, jau planuoja papildomus šventinius sveikinimus. Toks užsimezgęs ryšys džiugina ir senolius, ir savanorius. 

Tad kviečiame ir jus visus pradėti nuo Kalėdų! Pasirinkite bent vieną savo Kalėdų senelį ir paskambinkite jam ar jai, užkalbinkite dar prieš šventes – tai puikus metas. O vėliau sugrįžkite ir pasiteiraukite, kaip jiems sekasi, gal kas naujo įvyko jų gyvenime. Tegul jie pasidalina. Tegul bendrauja. Tegul tęsia pokalbį.

O jei priešventinis šurmulys dar labiau įsuko į darbus, padėti galime mes. „Sidabrinė linija“ organizuoja kassavaitinius nemokamus skambučius senoliams. Kaskart juos pradžiugina jau gerai pažįstamas savanorio balsas, daugelis jų nori tiesiog išgirsti šypseną, papasakoti vaizdą per langą, sudainuoti vaikystės atsiminimus. Kaip sako mūsų pašnekovė ponia Saigūnė: „Apie gyvenimą ir apie meilę pakalbam, kodėl gi ne! Ir tas parodytas dėmesys visiškai nuotoliniu būdu nepažįstamai močiutei mane labai sujaudina“. 

Mes visada pasirūpiname, kad tie skambučiai įvyktų, kad pokalbis tęstųsi, kad jis būtų įdomus abiem pašnekovams, kad teiktų džiaugsmą ir keltų šypseną.  Nors pandemija keičia gyvenimo sąlygas mūsų šalyje, žmonių dėmesys vienas kitam, atjauta, noras padėti tik išaugo.

Kitos naujienos

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai va...

Šį trečiadienį Alytaus Dainų slėnis tampa viena didele Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo kar...

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vr...

„Tiltai ne tik sujungia upės krantus, bet sujungia ir žmones“ (H. Kabeikis).