Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

Kalėdos ne tik žmonėms, bet ir paukščiukams!

Lietuvoje nuo seno žmogus buvo susigyvenęs su gamta. Gamta – tarsi antrieji namai. Žmogus čia galėjo rasti ramybę, grožį, paguodą. Dažnai gamtoje žmogus išsakydavo savo slapčiausias mintis, pasakodavo savo bėdas ir vargus. Tačiau laikas nestovi vietoje ir bėga tolyn. Viskas keičiasi. Ir žmonių požiūris į tuos pačius dalykus kitoks.

Gyvenant šiuolaikinių technologijų ir modernių mašinų pasaulyje, dažnai užmirštame gamtą ir jos svarbą žmogui. Žmonės nuolat bėga, skuba ir suradę trumpą valandėlę laisvo laiko mieliau pažiūri televizorių, dirba kompiuteriu. Jie laisvą laiką praleidžia namuose, užuot ėję pasivaikščioti į gamtą. O juk seniau žmonės buvo neatsiejami nuo gamtos ir jos turtų. Jie ne tik naudojosi gamtos teikiamomis gėrybėmis, bet mokėjo su didele pagarba ja rūpintis ir ją tausoti. Laukiame gražių švenčių, kuriame šventinę aplinką namuose ir organizacijose, rūpinamės, kad mūsų šventinis stalas būtų turtingas.

Pauksciuku Kaledos (5)
Į Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ kiemą kasdien užsuka dešimtys smalsių praeivių (nuotr lopšelio-darželio „Volungėlė“ )

Ar galime savo aplinką papuošti ne tik gražiai, bet ir naudingai? Pasirodo, kad Kalėdos nėra tiktai šeimos šventė. Kalėdos gali tapti ir „žalia“ švente, jei galvosime apie mažųjų mūsų draugų poreikius. Kaip teigė lopšelio-darželio „Volungėlė“ direktorė Aušra Plytninkaitė: „Lopšelio-darželio teritorijoje pastatėme 10 eglučių, kiekviena įstaigoje esanti grupė savo kūrybiškumą parodė papuošdama eglutes žaisliukais, kuriuose yra maisto paukšteliams.“

Į Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ kiemą kasdien užsuka dešimtys smalsių praeivių. Vieni iš jų tiesiog domisi kas gi slypi po užrašu „Paukščiukų Kalėdos“, kiti noriai fotografuojasi eglučių fone. Daugybė jaunų mamų atveda savo mažamečius vaikus ir stebi dešimtis mažų paukštelių, besigardžiuojančių vaikų, jų tėvelių ir pedagogų paruoštomis vaišėmis. Ant eglučių šakų puikuojasi žaisliukai paukšteliams – lašinukų vėrinėliai, grūdeliais užpildytos graikiškų riešutų puselės, obuoliukai ir kiti vaikų darbeliai gausiai puošti įvairiomis sėklytėmis. Už globą paukšteliai atlygina su kaupu – leidžia artimiau su jais susipažinti. Vaikai nuolat gali stebėti mažųjų sparnuočių elgesį, kartu su pedagogais išsiaiškinti jų pavadinimus. Šiandien negalime grįžti prie savo šaknų į pirmykštę bendruomeninę santvarką, tačiau galime padaryti taip, kad natūrali gamta būtų neatskiriama visų mūsų miestietiško gyvenimo dalis.

Kitos naujienos

Kaip evoliucionavo automobilių dizainas per paskutinius 40 metų? 1980-ieji - charizmatiškais laikais buvo...

FM99 pokalbis su Alytaus turizmo informacinio centro gide Birute Malaškevičiūte apie tai, ką rugpjūtį ver...

(BNS). Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alyt...

Gary Moore sūnaus Jack Moore ir grupės GARY MOORE TRIBUTE BAND #mooreplaysmoore koncertas – šalia pa...