Klausyti gyvai

19:00 - 20:00

10 geriausių

Kam prireikė Alytaus ligoninės direktoriaus kėdės?

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

„Galima įžvelgti artėjančių rinkimų įtaką ir bandymų greičiau susitvarkyti“, – įtaria tarybos narė Vilma Krušnienė. Diskusijos taryboje kilo dėl to, kad tuo pat metu, kai atliekamos procedūros dėl valstybės tapimo Alytaus ligoninės dalininke, skubiai paskelbtas ir vykdomas ligoninės direktoriaus atrankos konkursas. Valstybei tapus dalininke, ji lygiomis teisėmis dalyvautų direktoriaus atrankos procedūrose. Tarybos nariams kilo įtarimas, kad bandoma to išvengti ir direktorių paskirti kuo greičiau, kol savivaldybė pati turi visą sprendimo galią.

Vilma Krušnienė

Ketvirtadienį, balandžio 28 d. vyksiančiame Alytaus miesto tarybos posėdyje atsiras klausimai, kurių mero Nerijaus Cesiulio sudarytoje darbotvarkėje nebuvo. Balandžio 25 d. Vilma Krušnienė inicijavo jungtinį komitetų posėdį, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl valstybės tapimo ligoninės dalininke.  Šiandien, balandžio 27 d., sušauktas dar vienas jungtinis komitetų posėdis dėl  mero potvarkio, kuriuo paskelbtas ligoninės direktoriaus konkursas, pripažinimo netekusiu galios. Jam taip pat visi komitetai pritarė.

„Pirmiausia reikia valstybei tapti ligoninės dalininke ir tuomet skelbti ligoninės direktoriaus konkursą“, – sako tarybos narė. Pirmadienį surengtas neeilinis jungtinis komitetų posėdis, kuriame visi komitetai pritarė tam, kad klausimas dėl dalininko būtų siūlomas ketvirtadienį vyksiančio Alytaus miesto tarybos posėdžio darbotvarkei.

Diskusijos dėl vykdomos sveikatos įstaigų reformos, taryboje vyko jau pernai, o gruodžio mėnesį buvo pakeisti ligoninės įstatai, panaikintas reikalaujamas 1 000 000 Eur įnašas dalininkui, siekiant valstybę priimti dalininkės teisėmis.

Po tarybos priimto sprendimo kovo 2 d. Vyriausybė priėmė nutarimą dėl tapimo VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės dalininke ir valstybės turto investavimo. Toliau savivaldybės taryba turi priimti sprendimą, kuriuo valstybė yra priimama į VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės dalininkes. 

Tačiau nei kovą, nei balandį toks sprendimas tarybai nebuvo teikiamas, o vietoje to, kovo mėnesį taryboje teikti ir patvirtinti sveikatos įstaigų vadovų viešo konkurso organizavimo nuostatai ir paskelbtas Alytaus ligoninės direktoriaus konkursas.

Dabartinio direktoriaus kadencija baigsis liepos mėnesį, tad tokia skuba daug kam sukėlė įtarimus, nes beveik visos Alytaus kultūros įstaigos dirba be direktorių daugelį mėnesių ir konkursai jiems nebuvo skelbiami ne tik tebedirbant vadovams, bet ir jiems išėjus  – J.Kunčino biblioteka (be direktoriaus nuo 2021 m. liepos), Alytaus kraštotyros muziejus (nuo 2021 m. lapkričio) , Alytaus kultūros centras (nuo 2022 m. vasario). Ir tai 2022 metais, kai Alytus yra Lietuvos kultūros sostinė.

Anot V.Krušnienės, klausimas dėl dalininko priėmimo administracijos buvo parengtas ir planuotas teikti svarstyti balandžio mėnesį vykusiems tarybos komitetų posėdžiams, tačiau dėl neįvardytų priežasčių nebuvo įtraukas į komitetų darbotvarkes. Tuo pat metu jau vyko direktoriaus konkurso organizavimo procedūros.

„Turime padaryti viską, jog nekiltų prielaidų net regimybei, jog šią situaciją gali sąlygoti ir organizuojamas ligoninės direktoriaus konkursas, kurio metu yra siekiama atriboti būsimą dalininką, taip neužtikrinant skaidrių ir nešališkų atrankos procedūrų,“ – tarybos narius kviesdama į neeilinį komitetų posėdį rašė gydytoja.

Klausykite pokalbį su V.Krušniene.

Sveikatos ministerijos komentaro prašėme, tačiau kol kas nesulaukėme.

Kitos naujienos

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...

Pop roko grupė „b4 u ask“ klausytojams pristato dar vieną kūrinį ir vaizdo klipo. Šią vasarą pirm...

Griovimas – tai bet kurio pastato ar statinio ar bet kurios jų dalies išardymas, sunaikinimas, ar...

Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) mėgėjų grupės standartinių šokių pasaulio čempionate ...