Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Kapus vėl nukrausime žvakėmis, kurios virs šiukšlėmis. Ar teisingai suvokiame artimųjų pagerbimą?

Artėja Visų šventųjų ir Vėlinių dienos, todėl visuomeninė organizacija „Lapkričio 2-osios draugija“ kviečia gyventojus ant savo artimųjų kapų degti po vieną žvakelę ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.   

Savivaldybės vien per spalio ir lapkričio mėn. už atliekų išvežimą iš kapinių sumoka apie 0,5 mln. Eur. (organizatorių nuotr.)

Per Vėlines nupirksime ir kapinėse paliksime apie 2 mln. stiklinių žvakidžių. Tik maža dalis to stiklo bus surūšiuota ir perdirbta, o tonos šimtmečiams nuguls sąvartynuose. Visuomeninė organizacija „Lapkričio 2-osios draugija“ ragina savo pagarbą artimiesiems išreikšti viena žvakele arba rinktis gamtą tausojančias daugkartinio naudojimo žvakes ir tokiu būdu mažiau teršti aplinką.

Savivaldybės vien per spalio ir lapkričio mėn. už atliekų išvežimą iš kapinių sumoka apie 0,5 mln. Eur. (organizatorių nuotr.)

„Lapkričio 2-osios draugijos“ vadovas Valdas Kaminskas sako, kad į kapines atneštos žvakės, vainikai ir kitokie daiktai po to tampa tonomis atliekų, todėl ragina gyventojus pagerbti artimuosius su viena žvakele. Jo teigimu savo jausmus, atmintį ir pagarbą artimam galiam sudėti į vieną žvakę. Nes tik saikingas vartojimas išsaugos švarią aplinką ateities kartoms. O pinigus, kuriuos sutaupysime galima paaukoti stokojantiems.

Savivaldybės vien per spalio ir lapkričio mėn. už atliekų išvežimą iš kapinių sumoka apie 0,5 mln. Eur. (organizatorių nuotr.)

Stiklo žvakės nėra pripažįstamos kaip stiklo tara (pakuotė). Stiklinėms žvakėms (žvakidėms) netaikomas pakuotės mokestis, netaikomos ir baudos už aplinkos taršą šiomis pakuotėmis Slovėnijoje (2 mln. gyventojų) per metus į kapines atnešama apie 2700 tonų stiklo žvakių. O Lietuvoje turėtų būti panašūs skaičiai. Traukinio sąstatas, į kurį tilptų toks kiekis stiklo duženų, turėtų susidaryti iš 45 vagonų. Biodegraduojančių atliekų kiekį derėtų daugianti mažiausiai iš 10 kartų. Koks kiekis palstiko susidaro, yra nežinoma. Savivaldybės vien per spalio ir lapkričio mėn. už atliekų išvežimą iš kapinių sumoka apie 0,5 mln. Eur.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...