Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Karas Ukrainoje (pildoma)

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas ko gero vienintelis bendravęs su Vladimiru Putinu po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą. Pirmiausiai pasikalbėjęs su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu jis prieš Europos Sąjungos tarybos susitikimą paskambino Putinui, pareikalavo nutraukti puolimą ir garantavo, kad bus priimtos griežtos sankcijos.

Kauno „Žalgirio“ klubas priėmė sprendimą nevykti rungtyniauti į Rusiją ir siūlys priimti bendrą sprendimą ne tik nežaisti rungtynių Rusijoje, bet ir iš viso boikotuoti rungtynes su visomis Rusijos komandomis.

Jungtinės Karalystės sankcijų pakete – „Aeroflot“ lėktuvams bus uždrausta leistis JK, o visų pagrindinių Rusijos bankų turtas bus įšaldytas, įskaitant nedelsiant VTB. Visos sankcijos bus taikomos ir Baltarusijai. Bus įvesti griežti prekybos apribojimai ir griežta eksporto kontrolė. Šįvakar sankcijas pristatys ir Europos Sąjunga.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė stabdanti vizų išdavimą Rusijos pilečiams.

Palaikymo Ukrainai akcijos – visoje Lietuvoje.

Buvusius Alytaus globos namus ir Alytaus kultūros centrą ketinama panaudoti kariams ir pabėgėliams apgyvendinti. Renkami savanoriai.

Prekybos tinklas „Maxima“ pranešė iš prekybos išimantis prekes, pagamintas Rusijoje ir Baltarusijoje, stabdomi tolesni užsakymai šių šalių tiekėjams. Užsakymus stabdo ir „Norfa“.

Nors Aleksandras Lukašenka anksčiau šiandien buvo pareiškęs, kad Baltarusija Ukrainos puolime nedalyvauja, tačiau šioje šalyje dislokuotos Rusijos pajėgos paleido keturias balistines raketas į Ukrainos teritoriją, ketvirtadienį pranešė Ukrainos kariuomenės vadas.

Rusijos ir Ukrainos pajėgos kaunasi dėl vienos Hostomelio karinės oro bazės kontrolės į šiaurės vakarus nuo Kijevo, tame rajone skraidant dešimtims atakos sraigtasparnių. „Vyksta kautynės dėl aerodromo“, sakė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas generolas leitenantas Valerijus Zalužnas.

Buvo surengta daugiau nei 80 smūgių Ukrainos taikiniams. Rusijos sausumos pajėgos veržiasi per sieną mažiausiai trimis ašimis – iš šiaurės ir šiaurės rytų, iš rytų ir pietų nuo Krymo, informuoja Didžiosios Britanijos žvalgyba.

„Duosime ginklus kiekvienam, kuris nori ginti šalį. Būkite pasirengę palaikyti Ukrainą mūsų šalies aikštėse“. Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žinutė tviteryje.

  • Organizacija Blue/Yellow
  • Banko sąskaita: LT177300010140894869, Swedbank
  • Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona Mokėjimo
  • paskirtis: PARAMA

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios žuvo daugiau nei 40 karių, o kelios dešimtys buvo sužeisti. Prezidento kanceliarijos patarėjas Oleksijus Arestovičius sakė, kad be karių aukų, „kiek žinau, šiuo metu žuvo keli civiliai – iki dešimties“.

Rusija sparnuotosiomis raketomis smogė kariniam objektui Brovaruose – Geraščenkoje. Ukrainos kariai visiškai susigrąžino kontrololę Mariupolyje ir Sčastje mieste, praneša Ukrainos naujienų agentūra. Prie Charkovo vyksta mūšiai.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija svarsto rusiškų televizijos kanalų transliacijų stabdymą Lietuvoje, BNS sakė komisijos vadovas Rimantas Bagdzevičius.

Ukrainoje žūsta žmonės, pranešama apie žuvusį vaiką Čugujeve, kuomet buvo apšaudytas gyvenamasis namas.

Rusijai pradėjus karinę operaciją Ukrainoje, ketvirtadienį Lietuvoje įvedama nepaprastoji padėtis. 

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pradėjo Ukrainos miestų bombardavimą, dėl kurio gresia didžiausias karas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo. Diplomatinės pastangos ir Vakarų sankcijos Rusijai nepadėjo. 

Kelios valandos po V. Putino kalbos Rusijos Gynybos ministerija paskelbė neutralizavusi Ukrainos oro pajėgų bazių karinę infrastruktūrą ir šalies oro gynybos sistemas.

Kijevas, žmonės slepiasi metro.

Visoje šalyje girdimi sprogimai, o Ukrainos pasieniečiai pranešė, kad Rusijos sausumos pajėgos įžengė į Ukrainą. 

Baltarusijos Aliaksandras Lukašenka iškart pareiškė,  kad Baltarusijos kariuomenė nedalyvauja Rusijos puolime prieš Ukrainą, nors ten sutelkta dešimtys tūkstančių karių. Kinija pareiškė atidžiai stebinti padėtį Ukrainoje ir paragino visas šalis elgtis „santūriai“.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė visoje šalies teritorijoje karo padėtį ir sakė, kad Rusija atakuoja Ukrainos „karinę infrastruktūrą“, bet paragino piliečius nepanikuoti ir pažadėjo pergalę.

Per pirmą Kijevo bombardavimą nuo Antrojo pasaulinio karo laikų taikytasi į sostinės pagrindinį tarptautinį oro uostą. Auštant Kijeve aidėjo oro pavojaus sirenos.
Lietuva, Lenkija, Slovakija, Estija, Latvija ir Rumunija kreipiasi į NATO dėl sutarties 4 straipsnio aktyvavimo, kuriame teigiama,  kad sąjungininkės gali rengti konsultacijas, kai tik jaučia grėsmę kurios nors sąjungininkės teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui. Nuo NATO įkūrimo 1949 metais 4 straipsnis buvo aktyvuotas šešis kartus.

Buvęs Suomijos ministras pirmininkas Esko Aho atsistatydina iš Rusijos valstybinio „Sberbank“ stebėtojų tarybos.

Tiesiogiai iš Maidano aikštės Kijeve, #Ukraina:

Plačiau apie situaciją iki šio ryto puolimo:


Marija iš Charkovo: tikėjausi, kad kažkas bus, bet nesitikėjau, kad bus taip…

Karas Ukrainoje (pildoma)

Pulti Ukrainą su 100 tūkstančių karių – koks idiotas galėtų?“ ES sankcijos ir Green Deal

Jonas Ohman: Vienas Toyota Land Cruiser’is geriau negu 10 sankcijų. Žinutė iš fronto -Avdiivkos Ukrainoje

Stambiu planu su R.Valatka: Galim atsargiai teigti, kad tai yra Putino žlugimo pradžia

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...