Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kartvelo Davit nuotykiai Kaune: Su „Lietuvos ryto“ kepuraite atsidūrė Kaune ir iškart sužinojo kas yra „Žalgiris“

Kartvelas Davit Kldiashvili į Lietuvą atvyko prieš septynerius metus. Per pusantrų metų išmoko lietuvių kalbą ir galiausiai net surado vietą Lietuvos scenoje. O po septynerių metų išlaikė ne tik lietuvių kalbos, bet ir Lietuvos Konstitucijos egzaminus.
Į Lietuvą Davit pakliuvo atsitiktinai – draugai pakvietė į Lietuvos kalbos ir kultūros centrą, kur Nepriklausomybės dieną viešėjo atstovai iš Lietuvos ir pakvietė studijuoti Kaune
„Net nepagalvojau nieko, tai pasakiau, kad varau“, – sako Davit.


Geri santykiai tarp Lietuvos ir Sakartvelo Davitui buvo siurprizas, nes nebuvo namuose daug girdėjęs apie Lietuvą. Tad draugiškas priėmimas buvo labai džiugus.
„Kaip mano draugė pajuokavo, „gerai, kad mes ne kaimynai“, – juokėsi Davit.
Nors santykiai su lietuviais puikūs, bet be kuriozų neapsiėjo. Pirmas apsilankymas buvo Vilniuje ir ten gavo dovanų „Lietuvos ryto“ kepuraitę, kuria norėdamas parodyti pagarbą Lietuvos krepšiniui iškart ir pasipuošė Kauno kolegijoje.
„Iškart sužinojau kas yra Kaunas ir kas yra Žalgiris.“ – juokiasi kartvelas.
„Jeigu tu nori čia be problemų gyventi, šitos kepurės nesidėk“ priėjęs labai mandagiai pasakė jaunuolis“, – linksmai pamoką prisimena D.Kldiašvili.
Bendrauti su žmonėmis čia teko mokytis, suprasti, kad ne iš pirmo žodžio durys atsiveria, tačiau po kelinto pokalbio viskas klostosi puikiai.
„Pas mus Gruzijoj iš karto einama prie stalo ir sako, kad prie stalo lengviau susipažint.“ – bendravimo pamokas aiškina Davit.
Mamą Lietuvoje Davit’ui atstoja Hana Šumilaitė, su kuria susipažino, pradėjo bendrauti, pradėjo kartu organizuoti Sakartvelo teatrų gastroles ir galiausiai pats atsidūrė Lietuvos scenoje.
Daugiau Davit Kldiašvili nuotykių Lietuvoje klausykite pokalbį!

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...