Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kas gali naudotis švietimo įstaigų sporto salėmis?

Norintys sportuoti Alytuje gali pasižiūrėti, kuri sporto salė laisva ir  patogiu metu ir planuoti aktyvų laisvalaikį. Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė kviečia gyventojus vakarais, savaitgaliais ir švenčių dienomis naudotis miesto mokyklų sporto salėmis. „Mes raginame ir kviečiame alytiškius aktyviai naudotis mokyklų sporto salėmis, ir ne tik jomis, bet ir aktų salėmis, mokomaisiais kabinetais, bibliotekomis, kurios yra atviros bendruomenei ir į jas kviečiami visi“, – sakė V. Gibienė. Galimybė miesto bendruomenei naudotis švietimo įstaigų patalpomis numatyta dar 2012 m. savivaldybės tarybos sprendimu.

Alytaus miesto savivaldybėje vyko susitikimas su neformaliojo švietimo mokytojais, švietimo įstaigų vadovais dėl sporto salių naudojimo taisyklių. Dalis gyventojų išreiškė skundus, kad sporto salės būna užrakintos arba užimtos.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Alytaus miesto savivaldybėje vyko susitikimas su neformaliojo švietimo mokytojais, švietimo įstaigų vadovais dėl sporto salių naudojimo taisyklių. (nuotr. „FM99“)

Sporto salės nelaikomos atrakintos visą laiką, tačiau tereikia prieš dvi darbo dienas kreiptis į mokyklos direktorių. Iš anksto pranešti, kad atvyksite sportuoti, prašoma dėl to, kad nereikėtų budėti darbuotojams prie nuolat atrakintų 14 mokyklų sporto salių, jei jos tuščios, nes tai savivaldybei kainuotų papildomai beveik 66 tūkst. Eur per metus. Šiuo metu, kai patalpose niekas nevyksta, mokyklų ir jų sporto salių priežiūra rūpinasi saugos tarnybos. E. dienyne TAMO vicemerės prašymu buvo atlikta apklausa, kuria buvo siekiama išsiaiškinti, koks yra mokinių ir jų tėvų poreikis naudotis mokyklų sporto salėmis ne pamokų metu. Apklausos duomenys parodė, kad iš 14 mokyklų sporto salėmis naudotis savaitgaliais pageidautų 103 mokiniai ir 94 mokinių tėvai. Kol kas prašymų dėl šios galimybės nepateikta, tad kviečiame norinčius kreiptis į mokyklos vadovybę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Alytaus miesto savivaldybėje vyko susitikimas su neformaliojo švietimo mokytojais, švietimo įstaigų vadovais dėl sporto salių naudojimo taisyklių. (nuotr. „FM99“)

Kiekviena švietimo įstaiga taip pat yra patvirtinusi teisės aktus, nustatančius naudojimosi jų patalpomis tvarką. Šie teisės aktai skelbiami mokyklų ir kitų įstaigų interneto svetainėse. Pagal šiuos aprašus neatlygintinai mokyklų sporto salėmis galima pasinaudoti bet kurią savaitės dieną nuo 9 iki 20  val. Norintys jomis pasinaudoti po pamokų, savaitgaliais ar švenčių dienomis turi iš anksto kreiptis į mokyklos direktorių. Pavyzdžiui, per 2015 metus Alytaus „Volungės“ pagrindinėje mokykloje pateikti ir patenkinti 22 prašymai pasinaudoti sporto sale savaitgaliais. Sporto sale naudojosi mokinių tėvai, Alytaus miesto bendruomenės centras, Vaiko ir mamos centras, mokytojų ir mokinių grupės. Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje savaitgaliais dažnai sportuoja ir buvę mokyklos mokiniai. Vyksta treniruotės, sportuoja bendruomenės, moksleiviai Dzūkijos, Dainavos pagrindinėse mokyklose, Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje, kitose mokyklose.

Kitos naujienos

Alytuje vyksta mažasis kino ir kultūros festivalis „Scanoramos vasara“. Šiais metais kino stovykl...

Nuo Liepos 1 dienos prie Kauno kolegijos prijungta Alytaus kolegija.

Lietuvos gyventojai savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti ...

Naujai išrinktas europarlamentaras Aurelijus Veryga dirbs Europos konservatorių ir reformuotojų f...