Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„KAUNAS JAZZ“ Scenoje – Norvegų fenomenas JARLE BERNHOFTAS ir stilingųjų „KOOP“ sugrįžimas

Iki festivalio „Kaunas Jazz“ 26-ojo sezono starto likus trims mėnesiams, atverčiama dar daugiau jo programos puslapių. Prie „Take 6”, Stacey Kent, Ester Rada, Klauso Doldingerio ir kitų festivalio žvaigždžių jungiasi dar keletas ryškių užsienio atlikėjų.„Kaunas Jazz“ koncertai kiekvieną pavasarį vyksta ne tik VDU Didžiojoje salėje, „Žalgirio“ arenoje ar erdvėse po atviru dangumi – džiazo gerbėjai iki paryčių okupuoja ir Kauno muzikinį klubą „Combo“.Čia vykstančius koncertus vainikuoja nevaržomos improvizacijos, o pagrindinėmis vakaro žvaigždėmis dažniausiai tampa atlikėjai, derinantys džiazą su elektronika, hiphopu ir kitais žanrais.Šie metai nebus išimtis. Į Kauną atvyksta du Šiaurės Europos scenos perlai, graibstomi ir miesto hipsterių, ir autoritetingų muzikos kritikų.

BERNHOFT_BP
Jarle Bernhoftas

Balandžio 29-ąją klube „Combo“ pasirodys Jarle Bernhoftas – norvegų dainininkas ir muzikantas, kuris pernai pretendavo į „Grammy“ apdovanojimą geriausio „r’n’b“ albumo kategorijoje, tapdamas pirmuoju muzikantu ne iš JAV, įtrauktu į šį prestižinį sąrašą.Juo žavisi ir Jarle savo laidoje kalbinę garsieji norvegų komikai „Ylvis“, ir garsi amerikiečių vokalistė Jill Scott, padėjusi įrašyti tarptautinį pripažinimą pelniusį norvego albumą „Islander“. Jo muzika lyginama ir su legendinio Stevie Wonderio, ir su jaunesnės kartos dievuko Lenny Kravitzo.Niujorke gyvenantis Jarle Bernhoftas, taip pat žinomas slapyvardžiu „Bern/hoft“, pats kuria muziką, groja gitara ir klavišiniais, o koncertuose pasitelkia ir efektų pedalus. „Tik laiko klausimas, kada jis išgarsės šioje Atlanto pusėje“, – prieš dvejus metus rašė JAV dienraštis „Los Angeles Times“. Tai jau įvyko – pasirodęs populiariųjų Ellen DeGeneres ir Conano O’Brieno pokalbių laidose, didžiausiame Anglijos festivalyje „Glastonbury“ ir BBC televizijos eteryje, norvegas pelnė daugybę simpatijų. Dabar jis pasiruošęs savo talentu užkariauti ir lietuvius. Beje, ne tik Kaune – balandžio 30-ąją unikalią progą išgirsti šį atlikėją gaus ir palangiškiai, apsilankę „Vandenio“ muzikos klube.

Jarle Bernhofto klipas „C’mon Talk“: https://www.youtube.com/watch?v=rxoiZZ8UBEY

Balandžio 30-ąją „Combo“ klube „Kaunas Jazz“ publikos laukia ne mažiau įdomus, o daliai žiūrovų ir prisiminimus sukelsiantis vakaras. 2003-aisiais festivalyje koncertavo “Koop” – švedų „elektroninio džiazo“ duetas, pakerėjęs lietuvius savo stilinga ir melodinga muzika. Grupės istorija įspūdinga – su ja dainavo garsios vokalistės Ane Brun ir Yukimi Nagano (iš grupės „Little Dragon“), daina „Strange Love“ buvo panaudota „Coca-Cola“ reklamoje, daina „Koop Island Blues“ prasimušė į JAV televizijos eterį.

KOO_BPŠįmet grupė sugrįžta – bet kiek pakitusi. Dabar ji vadinasi „Koop Oscar Orchestra“, jos lyderis – vienas dueto narių Oscaras Simonssonas. Repertuare – ir trijuose „Koop“ albumuose įrašyti, gerai melomanams žinomi, ir visiškai nauji kūriniai. Dar labiau intriguoja, kad naujoji grupės vokalistė yra mūsų šalies auditorijai puikiai pažįstama dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu.„Man šie pasirodymai yra lyg svajonės išsipildymas, nes „Koop“ nuo paauglystės buvo viena mėgstamiausių mano grupių. Nekantriai laukiu pasirodymo „Kaunas Jazz“, kuriame visada nuostabiai praleidžiu laiką“, – sako dainininkė, kartu su savo scenos partneriu Leonu Somovu pelniusi aibę įvairių muzikos apdovanojimų.

„Koop“ kūrinys „Koop Island Blues“: https://www.youtube.com/watch?v=0W3MpOU3OUU

Kaip jau skelbta anksčiau, paskutinę balandžio savaitę vyksiančiame festivalyje „Kaunas Jazz“ pasirodys „Take 6”, Stacey Kent, Klausas Doldingeris, Ester Rada, Dainiaus Pulausko grupė, Jazzu su Petru Geniušu ir daug kitų žinomų atlikėjų.

 

 

 

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...