Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kaune bus galima nuomotis dviračius

Į pavasario pabaigą Kaune turėtų atsirasti daugelio šalių didmiesčiuose itin populiari dviračių nuomos paslauga. Taip pat ketinama pradėti teikti ir kituose miestuose pasiteisinusias dalinimosi automobiliu paslaugas.

„Praėjusiais metais buvo skelbtas viešas konkursas dėl dviračių nuomos punktų įrengimo. Atsirado tik vienas dalyvis ir kiek vėliau jis pasitraukė, nusprendęs, kad tokia veikla nerentabili. Todėl suradome kitą būdą, pagal kurį su pasiūlymais teikti šias paslaugas gali kreiptis bet kuri įmonė“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Kauno miesto savivaldybei pasiūlymą pateikusi Vilniuje automobilių dalinimosi paslaugą „CityBee“ teikianti įmonė „Prime Leasing“ Kaune pradėti nuomoti dviračius ketina nuo šių metų gegužės 1 dienos. Planuojama, kad kauniečiai ir miesto svečiai galės naudotis 150-200 dviračių, kuriuos numato nuomoti ne trumpiau nei šešis mėnesius per metus.

Planuojama, kad kauniečiai ir miesto svečiai galės naudotis 150-200 dviračių, kuriuos numato nuomoti ne trumpiau nei šešis mėnesius per metus ("FM99" nuotr.)
Planuojama, kad kauniečiai ir miesto svečiai galės naudotis 150-200 dviračių, kuriuos numato nuomoti ne trumpiau nei šešis mėnesius per metus („FM99“ nuotr.)

Įmonė taip pat planuoja Kaune teikti automobilių dalinimosi paslaugą „CityBee“. Kauno miesto taryba, nepritariant opozicijoje dirbantiems politikams, šį antradienį pritarė siūlymui dalinimuisi skirtus automobilius atleisti nuo mokesčio už parkavimą. Specialistų skaičiavimais, dėl suteiktos lengvatos Kauno miesto biudžetas per metus negaus 30,4 tūkst. eurų pajamų.

Automobilių dalinimosi paslaugą ketinama teikti 36 stotelėse, iš kurių 10 bus centrinėje miesto dalyje. Pirmuoju etapu bendrovė „Prime Leasing“ ketina naudoti 50 automobilių. Atsižvelgus į situaciją rinkoje, ateityje jų skaičius gali išaugti iki šimto.

Kitos naujienos

(BNS). Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų ...

„Mes buvom kaip sviestas, į kurį sminga karštas peilis“, - sako dezinformaciją ir ...

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, organizuodamas konkursus dėl pakuočių atliekų surinkimo...

Birželio 11 dieną 13.30 val. Varčios miške, prie partizanų atminimo kryžiaus (Dušnionių girininki...