Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

„Keliauk ir pažink“ po visą Pietų Lietuvą kartu su FM99. Birštono valdovų rūmai ir Kurhauzas

„Keliauk ir pažink“ po visą Pietų Lietuvą kartu su FM99. birstonas_is_aukstai_bflŠiandien keliaudami ir pažindami  užsukime į  Birštoną. Birštono kurorto kūrimosi pradžia siejama su XIX amžiaus viduriu. 1854 -ųjų pabaigoje Rusijos vidaus reikalų ministras pasirašė leidimą steigti Birštono kurortą. Čia prieš pat pirmąjį pasaulinį karą gydyklose veikė 72 vonios, buvo pastatyti 3 viešbučiai, kuriuose buvo 200 numerių. Pirmojo pasaulinio karo metais Birštonas itin smarkiai nukentėjo, o likę pastatai buvo parduoti. Tačiau Lietuvos Raudonasis kryžius 1924 – aisiais įsipareigojo modernizuoti kurortą. Apie šiandien vis dar gyvą kurorto valdybos pastatą pasakoja Turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.

birstonasKurorto valdyba – tarpukario laikotarpio kultūros paveldo statinys. Tai buvo svarbiausias administracinis kurorto vienetas, kadangi jame buvo įsikūręs vyriausiasis gydytojas. Šio statinio erdvės papuoštos senosiomis tarpukario laikotarpio fotografijomis, todėl pats pastatas alsuoja garbinga praeitimi. Čia užsukus galima tiek susipažinti, prisiliesti prie istorijos, tiek gauti reikalingos informacijos, kadangi čia įsikūręs ir turizmo informacijos centras.

Neprireikus toli keliauti – visai šalia kurorto valdybos duris atvėręs kviečia Kurhauzas – kurortų, koncertų ir šokių salė su bufetu. Birštono Kurhauzas – vienas iš nedaugelio išlikusių tokio pobūdžio pastatų Lietuvoje. Šių statinių pradžia siejama su XIX amžiumi. Ypač Kurhauzas pasikeitė po Pirmojo pasaulinio karo, tačiau paskutiniai gražūs architektūriniai štrichai vis dar išlikę. 2006 – aisiais šis objektas įrašytas į architektūros paveldo objektų sąrašą – atgimė naujam gyvenimui.

„Keliauk ir pažink“ – klausykite kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį po 11 ir 18 val. Laidos kartojamos savaitgaliais.   Prie laidos finansavimo prisideda Kultūros Paveldo Departamentas prie LKM

Kitos naujienos

Alytaus mieste, daugiabučių namų teritorijose, pastatyti specialūs stovai su didmaišiais žaliosioms...

Paskutinį pavasario savaitgalį Alytuje ir Druskininkuose gaus damų vairuojamų automobilių va...

,,Adamkiada" – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė, kurios sumanytojas - Bu...

Dirbančių ir dirbusių Alytaus rajono švietimo įstaigų  vadovai, savivaldybės Švietimo, kult...