Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Kęstutis Tamulevičius ir Liudas Ramanauskas diskusijų laidoje “Stambiu planu” – mokyklų ir miesto aktualijos

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Kęstutis Tamulevičius ir Liudas Ramanauskas diskusijų laidoje Stambiu planu, laidos svečias – Alytaus Volungės progimnazijos direktorius Feliksas Džiautas.

Laidos pradžioje apie moksleivius – pradinukai jau mokosi ir Volungės progimnazijoje, kalbama, diskutuojama, ar nuo gegužės 10 dienos sugrįš į mokyklas 6 – 11 klasių moksleiviai.  “Apie viso miesto situaciją man gal sunkoka būtų kalbėti, turėtų kalbėti politikai, kurie dažnai mėgsta nekalbėti apie tuos dalykus, kur nesunku priimti sprendimus. Sunkesniais nelabai girdėti, bet tiek to.” – sako progimnazijos vadovas. “Volungės pradinukai ugdomi jau nuo kovo 20 dienos, gerokai iki Velykų atostogų, ir niekas neatsitiko, viskas buvo gerai ir staiga nuo balandžio 28 dienos prasidėjo tyrimai.

Šis sprendimas įnešė tam tikrą sumaištį tarp tėvų ir mokinių, leido rinktis, testuotis. (…) Tai sulaukėme tėvų skundų, kadangi vieni apsisprendžia mokytis kontaktiniu būdu, kitur dauguma nesutinka.”

Liudas Ramanauskas ir Kęstutis Tamulevičius

Tuomet nutinka situacijos, kuomet lieka vienas ar du mokiniai, kurių į mokyklas neleidžia, nesutinka testuoti, o tai sukelia problemas, nes kartu vykdyti ir nuotolinį ir kontaktinį ugdymą yra itin sudėtinga, sako Feliksas Džiautas.

Nacionalinis operacijų vadovas leido apsispręsti savivaldybėms, tuo metu savivaldybė nuleido atsakomybę į pačias mokyklas. 

“Girdėti politikų pozicija norėtųsi. Kartais viešojoje erdvėje pateikiamos nuomonės tais klausimais, kurios nėra labai aktualios. Tarkim, senjorų skiepijimo eilės. Taip, bet tai informacinio pobūdžio pranešimas, bet ten, kur reikia priimti sprendimus. Mums norėtųsi aiškesnės.” – tikisi F.Džiautas.

“Matote, aš, turėdamas patirties politikoje ir vienokiam, ir kitokiam  lygmeny, labai visada akcentuoju ir noriu, kad į politiką ateitų žmonės, sugebantys prisiimti atsakomybę. Lengviausia yra numesti klausimus, problemas kažkam žemyn ir pasakyti, kokia jūsų nuomonė, jūs spręskite. Jeigu aš einu į politiką, nesvarbu į merus ir vicemerus, tarybos narius, aš turiu suprasti, girdėti ir matyti, jeigu aš to nesugebu, tai kurių galų lįsti į politiką.” – piktinasi progimnazijos vadovas.

Ne tik apie karantiną, bet ir sprendimus dėl švietimo reformos, kurie keičiami kaip kam patinka, kalba Feliksas Džiautas. Švietimo darbo grupės keičiasi viena po kitos, o sprendimų niekas nežino.

“Kai viena darbo grupė buvo, jos sprendimai buvo parengti ir pateikti balsavimui, ir paskutinę minutę nuspręsta kitaip. Na gerai, sakykim, gal kažkas kažkam kažko netiko, praregėjo. Paskutinę sekundę sudaryta kita grupė turėjo savo projektą pateikti,  Iki spalio ar iki gruodžio tai, ką – šiandien turime gegužę, bet negirdėti”, – stebisi mokyklos vadovas.

“Tai ir persiritus į antrą kadencijos pusę, nesvaikit, kad kokie nors pokyčiai švietimo sistemoje bus” – sutaria pašnekovai.

“Štai pabandžiau perklausyti praėjusį vykusio tarybos posėdžio vieną iš dalių, kur Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis pateikė savo veiklos ataskaitą. Mes galėsime fragmentus galbūt išgirsti ir vieno tarybos nario klausimą, ar meras gali pasakyti, kiek per metus sumažėjo gyventojų, kiek jų padaugėjo, kokia demografinė situacija, kaip tai keičia emigracija ir imigracija, ir koks maždaug vidutinis atlyginimas Alytaus mieste. Tai atsakymas, kiek aš supratau, kad kokį atlyginimą moka verslas, tai meras čia niekuo dėtas ir savivaldybė negali įtakoti atsakymo, kiek Alytuje gyvena gyventojų, tai turėtų žinoti Statistikos departamentas.” – mero ataskaitos pristatymu stebisi pašnekovai.

Prieš metus buvo  skelbiama apie tai, kad Alytus taps universitetiniu miestu, pasirašytos sutartys su 4 universitetais, kas iš to? “Viena yra pasirašyti sutartį, papozuoti nuotraukai, kita, kad tas sutartis atneštų konkrečius rezultatus.“

Apie pristatytus Alytas miesto mero metų rezultatus, vakcinavimą mieste ir kitus aktualius klausimus – klausykite diskusiją!

Kęstutis Tamulevičius ir Liudas Ramanauskas diskusijų laidoje Stambiu planu.

Kitos naujienos

Spektaklis, Vokietijoje išpopuliarėjęs vos per kelerius metus, sukurtas pagal šiuolaikinio vokiečių...

Alytaus mašinų gamykla „Astra LT“, gaminanti nerūdijančio plieno konstrukcijas maisto, chemijos i...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Šiame pirmą kartą atliktame tyrime Lietuva gavo 37 balus iš 100 galimų ir regione kartu su Graikija ...