Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

SVARBU. Renginys nukeliamas gruodžio mėnesiui. „Kick of meeting“ Alytuje

„Kick of meeting“

SVARBU! Renginys nukeliamas į gruodžio mėnesį. Tolesnę informaciją sekite čia.

Alytuje, spalio 29 d, vyks renginys „Kick of meeting“, kurį organizuoja Alytaus Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“.

Apie renginį FM99 kalbėjosi su Alytaus autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ pirmininke Klementina Gruzdiene:

Pokalbio I dalis
Pokalbio II dalis
Eglė Malinauskienė ir Klementina Gruzdienė

Klementina Gruzdienė tik pradėjusi kalbėti apie renginį, iškart pamini, kad jame dalyvaus, jos manymu, tikrai išskirtinės asmenybės. Pašnekovė tikisi, kad į šį renginį pavyks sukviesti ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius, o renginio metu vaikų užimtumu pažadėjo pasirūpinti Alytaus miesto Bendruomenės centras ir jo savanoriai. Organizatoriai į pagalbą pasikvietė „Pojučių teatrą“, kurie atvyks iš Vilniaus.

„Alytaus vaikams labai labai ačiū“ – K.Gruzdienė

Tai bus pirmasis renginys Alytuje, pasak Klementinos, kurio dėmesio centre bus ne pats autizmas. Jo metu pakviesti lektoriai pristatys, kaip galima susigrumti su keliamais iššūkiais.

Jei renginio nepavyks suorganizuoti įprastiniu būdu, dėl Vyriausybės apribojimų, renginys bus transliuojamas tiesiogiai.

Bet kokiu atveju, renginys įvyks

„Kick of Meeting“ renginio dalyviai

Arūnas Grimalis – Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinės mokyklos direktorius ir Svaja Venskienė Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė. Klementina trumpai užsimena, kad tai nėra specializuota mokykla, bet į ją priima mokytis pačius sunkiausius vaikus. Šiuo metu joje mokosi 15 ypatingų vaikų, kuriuos pedagogai vadina „stebuklais“.

Lina Sasnauskienė – „Lietaus vaikai“ pirmininkė. L.Sasnauskienę K.Gruzdienė kalbėjo: „aš nesuprantu, kaip vienas žmogus savyje gali talpinti tiek supergalių. Nuo ryto iki vakaro aukščiausio lygio susitikimai su valdžios institucijom ir taip pat pokalbiai apie šukuosenas. Viskas šiame žmoguje telpa. Ir tikrai atranda laiko, ir tikrai imasi pačių sunkiausių autizmo atvejų ir nieko neišiliminuoja iš savo dienotvarkės.“

Renata Grigalė – Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio specialioji pedagogė, logopedė. R.Grigalė pristatys ABA (Appliet Behavior Analysis)

Tikiu, po šio reginio tie ABA metodai vis daugiau ir daugiau suras daugiau atgarsio Lietuvoje – sako

Paulina Kuraitienė – DIRFLoortime ekspertė

Kitos naujienos

Alytaus mieste 2023–2024 m. šildymo sezono baigėsi balandžio 9 dieną. Šildymo sezono pabaigą, ats...

Siekdamas suaktyvinti dramaturgus Alytaus miesto teatras jau dešimtąjį kartą SKELBIA dramaturgų k...

Šį šeštadienį Alytuje biliardo klube „Club 9“ vyks labdaringas pulo turnyras „Į pergalę su misija...

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kur...