Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kiek alytiškiams kainavo gražus mero šeimos portretas?

18:40 PAPILDYTA VTEK komentaru

Gegužės 15 dieną, minint Tarptautinę šeimos dieną, žiniasklaidoje pasirodė straipsnis apie Alytaus mero Nerijaus Cesiulio šeimą, su gražia šeimos nuotrauka ir pavadinimu „Aurelija ir Nerijus Cesiuliai: „Mums vaikai yra kur kas svarbiau už reitingus“.

Straipsnis, žymėtas „reklama“, publikuotas delfi.lt, tas pats straipsnis pasirodė ir vietos žiniasklaidoje, jį publikavo alytusplius.lt, dzukijosveidas.lt, alytausgidas.lt.

„Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio ir jo žmonos Aurelijos Cesiulienės bendras interviu apie šeimoje puoselėjamas vertybes, vaikų auklėjimą ir taisykles, kurių laikomasi namuose: „Žmonės įpratę, kad mero žmona turi būti visur šalia vyro, bet mes esame kitokios nuomonės“.“ – prasideda straipsnis.

Kiek kainavo viešinimas?

Pabandėme pasiaiškinti, kiek mero šeimos reklama kainavo miesto biudžetui, nes visur nurodyta, kad straipsnis parengtas Alytaus miesto savivaldybės komunikacijos skyriaus specialistės, ir kad tai užsakomasis turinys. Pasirodžius straipsniui, gegužės 15 dieną, to klausdami kreipėmės ir į Alytaus m. savivaldybę, ir į Delfi reklamos skyrių. Delfi pasiūlė informacijos kreiptis į savivaldybę, Savivaldybės atstovė prašė palaukti šiandienos, kai bus gauta ir apmokėta sąskaita.

Informacijos nesulaukę per parą laiko, kaip nurodyta savivaldybės bendravimo su žiniasklaida taisyklėse, publikuojame be sumos, tačiau su viešu klausimu – kodėl tokią informaciją rengė ir apmokėjo Alytaus m. savivaldybė ir kiek alytiškiai sumokėjo už mero privataus gyvenimo viešinimą?

Ne pirmas atvejis Lietuvoje

Tokių atvejų, kuomet politikai viešinasi už valstybės pinigus, yra buvę ir anksčiau.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra tyrusi ir konstatavusi, kad tuometinė žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė, buvęs Vilniaus meras Juozas Imbrasas ir tuometinis Aplinkos ministras Artūras Paulauskas yra padarę nusižengimus, kai valstybinės įstaigos mokėjo už jų viešinimąsi.

A.Paulauskas tuomet aiškino, kad straipsnį, dėl kurio jis buvo svarstomas, inicijavo ir sugalvojo „Veido“ redakcija, kurie patys kreipėsi į ministerijos Visuomenės informavimo skyrių. Tačiau šiuo atveju ir straipsnį parengė savivaldybės specialistai.

VTEK komentaras

Pakomentuoti situaciją paprašėme Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos. Komentarą pateikiame.

Susipažinus su Delfi.lt publikacija „Aurelija ir Nerijus Cesiuliai: „Mums vaikai yra kur kas svarbiau už reitingus“, kurios autoriais nurodyta Alytaus miesto savivaldybės administracija bei šios įstaigos Komunikacijos skyriaus darbuotoja, galima įžvelgti Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo  (toliau – Interesų derinimo įstatymas) nesilaikymo požymių. Tačiau konstatuoti pažeidimą galima tik atlikus tyrimą ir įvertinus visas aplinkybes.

Interesų derinimo įstatymo 3 straipsnyje yra įtvirtintos asmenų, dirbančių valstybinėje tarnyboje, bendrosios prievolės. Šio įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 3 punkte nustatyta, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys privalo nesinaudoti tarnybinėmis pareigomis asmeninei naudai gauti, o 3 straipsnio 1 dalies 6 punkte įtvirtintas draudimas naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

Valstybės ir savivaldybės institucijos ar įstaigos savo lėšas ir kitus išteklius gali naudoti tik išskirtinai tarnybinei veiklai vykdyti.

Šiuo konkrečiu atveju abejones gali išsklaidyti ir Alytaus miesto savivaldybės tarybos etikos komisija, kuri prižiūri, kaip meras ir savivaldybės tarybos nariai laikosi Interesų derinimo įstatymo bei Valstybės politikų elgesio kodekso.

Komentarai (2)

  1. Andris prieš 2 mėnesiai

    Tai kiek kainavo?

  2. STT prieš 2 mėnesiai

    Ir vėl merijus cesiulijus nuo atsakomybės išsisuko. Česiuli dėkok Liudui.

Comments are closed.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...