Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Ko reikia, kad Alytuje vėl atgimtų futbolas?

 

Radijo stoties „FM99“ laidoje „Sporto klubas“ apsilankęs  Alytaus futbolo akademijos „DAINAVA“ treneris Povilas Baliukonis sakė, kad sutelkus bendras jėgas galima siekti pačių aukščiausių rezultatų futbolo aikštelėje.

14390877_1807560209384054_2633673533146073855_n
Alytaus FA „DAINAVA“

Kaip ir kalbėta LFF vadovų delegacijos vizito Alytaus miesto savivaldybėje metu, Dzūkijos sostinės futbolui, ypatingai vaikų, jaunių ruošimui profesionaliam futbolui (elitiniam rengimui) reikalingos Europoje pasiteisinusios permainos, kurias kai kurios Lietuvos savivaldybės jau taiko. Alytaus miesto savivaldybėje apsilankęs LFF Prezidentas Edvinas Eimontas sakė, kad pasigendama didesnio futbolo vystymo, populiarinimo moksleivių, studentų tarpe.

2014 m. įregistruota ir 2015 m. veiklą pradėjusi Alytaus FA DAINAVA“ – viena pirmųjų iniciatyvų Dzūkijoje vos per vienerius metus jau davė apčiuopiamus vaisius.  FA DAINAVA, nors dirba vos pirmus metus (antrą sezoną) – vienintelė ne tik Alytaus ar Dzūkijos, tačiau ir visos Pietų Lietuvos komanda, rungtyniaujanti aukščiausioje (elitinėje) LFF jaunių lygoje, jos U-17 čempionate. Praėjusiame sezone užimta 3 vieta ir tik dėl prastesnio įvarčių santykio bronzos medalius teko atiduoti Vilniaus ŽALGIRIO“ jaunimui.

Elitinė FA DAINAVA“ komanda tęsia pasirodymą elitinėje lygoje ir neseniai pradėjo 2 savo sezoną.  Elitinės lygos U-17 čempionate dainaviškiai per 5 rungtynes iškovojo 4 pergales ir žengia 2-oje vietoje.

Alytuje vykstančiame UEFA Europos jaunių U-17 čempionato atrankos etape Lietuvos rinktinei atstovauja 2 alytiškiai, vienas jų – FA DAINAVA“ auklėtinis Renatas Banevičius. Spalį Alytuje Europos kvalifikacijos mačus žais ir Lietuvos U-19 rinktinė, jai atstovaus buvę mūsų akademijos ir bei kitoms Alytaus komandoms atstovavę žaidėjas Ernestas Stočkūnas ir Arnas Valvonis. Yra ir daugiau kandidatų į rinktines, o vienu metu U-17 rinktinėn buvo pakviesti net 4 FA DAINAVA“ atstovai: be Renato Banevičiaus – ir Herkus Biekša, Mykolas Golekas bei Alanas Marčiukaitis. U-18 rinktinėje – dar 2 FA DAINAVA“ auklėtiniai – Ignas Baranauskas ir Paulius Golubickas, šiemet pripažintas geriausiu U-17 elitinės lygos saugu ir sudominęs Lietuvos bei užsienio profesionalias komandas.

Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos pirmenybėse taip pat  jau rungtyniauja FA DAINAVA“ vaikų komandos – U-8 ir U-13 pirmenybėse. Su mažaisiais dirba mūsų akademijos pagrindiniai treneriai Povilas Baliukonis ir Nerijus Bartkevičius, taip pat neformalaus vaikų ugdymo mokytojai, vaikus treniruojantys ne tik amžiaus, tačiau ir teritoriniu principu – Povilas ir Nerijus – Dainavos mikrorajone, Vidutis Šurskas – I Alytuje, Andrius Lygnugaris – Putinuose, neseniai prie akademijos trenerių korpuso prisijungęs Martynas Biržinis turbūt dirbs ir Vidzgirio mikrorajone.

FA DAINAVA“ daugiau nei 3-dalį savo akcijų pasiūlė šiemet Alytų reprezentuojančiam DFK DAINAVOS“ klubui, šis, pamąstęs persvarą, oficialiai  atsakė, kad šį pasiūlymą priimantis, taigi – tikėtina, kad FA DAINAVA“ įsilies į DFK DAINAVA“ klubinės struktūros gretas, o tai ir bus pakeliui to, ką mūsų miesto aktyviausi futbolo fanai DZŪKŲ TANKAI“ vadina vienas miestas – viena komanda“..

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...