Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Kokią naudą mūsų organizmui suteikia vanduo?

Vanduo – svarbus, nepakeičiamas ir gyvybiškai reikalingas mūsų gyvenimui ir mūsų sveikatai. Žmogus be maisto gali išgyventi kelias savaites ar net mėnesius, bet be vandens gali numirti per keletą dienų. Vanduo, kaip ir oras, yra pagrindinis gyvybės ir geros sveikatos šaltinis, taip pat ir nepakeičiamas maisto produktas. Organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti svarbu, kad kasdien būtų gaunamas pakankamas geriamojo vandens kiekis. Jau ir nedidelis troškulys įspėja, kad organizmui trūksta vandens.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vanduo – svarbus, nepakeičiamas ir gyvybiškai reikalingas mūsų gyvenimui ir mūsų sveikatai (Linos Geluncevičiūtės nuotr.)

Kasdien vandens prarandame su prakaitu, iškvėptu oru, išmatomis, šlapimu. Visi gyvybiniai procesai mūsų organizme gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamas kiekis vandens. Jis yra būtinas maisto virškinimui. Vanduo yra vienas iš geriausių maisto produktų, mineralinių medžiagų ir vitaminų tirpiklis. Jei organizmui trūksta bent 1 proc. vandens, kyla pavojus širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemai, o netekus apie 15 proc. vandens, organizmas gali žūti apsinuodijęs savo medžiagų apykaitos produktais. Dehidratacija (vandens netekimas) skatina nuodingų medžiagų kaupimąsi inkstuose, smegenyse, odoje, sąnariuose, kepenyse ir kituose organuose. Vanduo perneša įvairias toksines medžiagas iš įvairių organų į kepenis ar inkstus, kurie jas pašalina.

Vandens diena 2016
Vanduo – svarbus, nepakeičiamas ir gyvybiškai reikalingas mūsų gyvenimui ir mūsų sveikatai.

Vanduo padeda sumažinti širdies priepuolių ir insulto riziką, nes skystina kraują ir apsaugo nuo krešulių susidarymo. Kardiologų teigimu  – laiku geriamas vanduo per tam tikrą laiką pasiekia didžiausią veiksmingumą organizme:

  • 2 stiklines vandens iškart pabudus – padeda aktyvinti vidaus organus;
  • 1 stiklinė vandens 30 minučių prieš valgį – padeda virškinimui;
  • 1 stiklinė vandens prieš vonią – padeda sumažinti kraujo spaudimą;
  • 1 stiklinė vandens prieš einant gulti padeda išvengi smegenų insulto ar širdies priepuolio.

Žmogaus kūnas neturi vandens atsargų, kuriomis galėtų pasinaudoti netekęs daug skysčių, todėl privalome kiekvieną dieną išgerti prarastą vandens kiekį. Be to, su geriamuoju vandeniu gauname apie pusę reikiamos mineralinių medžiagų paros normos. Sakoma, jog paprastas vanduo yra neskanus. Tam yra išeitis! Paskaninkite vandenį  citrinų, greipfrutų, apelsinų griežinėliais ir nepajusite kaip ištuštinsite stiklinę!

Kaip nepamiršti atsigerti? Visada:

  • nešiokitės buteliuką vandens;
  • išgerkite stiklinę kaskart prieš valgį;
  • gerkite prieš pradėdami sportuoti, sportuojant ir po sporto;
  • vietoj kavos pertraukėlių darykite vandens gėrimo pertraukėles, nes kava skatina pasišalinti vandenį iš organizmo.

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras minėdamas pasaulinę vandens dieną ir siekė priminti vandens vartojimo svarbą šiandien suorganizavo akciją Alytaus miesto rotušės aikštėje. Visų laukė linksmos užduotys, kurios padėjo daugiau sužinoti apie vandens vartojimą, taip pat buvo dalinamas rėmėjų Coca – Cola HBC Lietuva įsteigtas geriamasis vanduo.

 

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...