Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kokias paslaugas karantino metu teikia Alytaus Socialinių paslaugų centras?

Pandemija Alytuje paveikė visas gyvenimo sritis, pasakojome apie įvairius alytiškių gyvenimo pokyčius, šiandien dar viena – pagalba pažeidžiamiausiems.  

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Kaip pandemija paveikė socialiai labiau pažeidžiamus žmones ir kokia pagalba jiems teikiama pasakoja Asta Graužinienė, Alytaus socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja, Nijolė Kosmačiauskienė, socialinio darbo organizatore ir Daiva Polekauskienė, centro užimtumo specialistė.

Socialinių paslaugų centras savo veiklos nestabdė nei pirmosios, nei antrosios pandemijos bangos metu. Pirmoji banga buvo sunkesnė, reikėjo išmokti dirbti, dabar kai jau visi įpratę, dirbti yra lengviau. 

“Socialinių paslaugų centras visada gali ateiti į pagalbą žmogui su negalia, senyvam žmogui, vaikui, paslaugų spektras yra labai platus: socialinė globa, jei žmogus negali išeiti iš namų, pavyzdžiui į parduotuvę centras gali padėti, taip pat yra padalinys šeimos paramai, yra dar transporto paslauga, maisto bankas, parama drabužiais, neįgaliųjų dienos centras, laikino atokvėpio paslauga, psichologo paslaugos.” – kaip centras gali padėti pasakoja A. Graužinienė.

Šiuo sunkiu pandeminiu laikotarpiu, socialiniai darbuotojai ir toliau rūpinasi socialiai pažeidžiamų šeimomis ir  vaikais. Anot užimtumo specialistės Daivos Polekauskienės, darbas pasikeitė, dabartiniam darbui per nuotolį būtinas bendradarbiavimas ir vaikų tėvai tai daro noriai.

„Mes dirbame mišriai, tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu. Kontaktiniu būdu problemų tikrai nekyla (…) norėčiau pasidžiaugti, kad tikrai sklandžiai vyksta tas [nuotolinis] darbas, labai svarbus tėvelių įsitraukimas.“ – sako D.Polekauskienė.

Tačiau nuotoliniame darbe yra ir sunkumų – vaikai po nuotolinių pamokų prie kompiuterio būna pavargę ir nenori dar ilgiau būti prie kompiuterio, sunku išlaikyti vaikų dėmesį, tačiau, pasak D.Polekauskienės, tam sprendimo būdų irgi yra.

„Mes dirbam taip, kad aš duodu kažkokias užduotėles ar pasiūliau kažkokią veiklą ir jie kada gali, padaro tą veiklą, fiksuoja ir siunčia man“, –  kalbėjo D.Polekauskienė

Tiems vaikams, kurių tėvai dirba ne nuotoliniu būdu vaikų dienos centras yra atviras po pietų, bet darbuotojai yra lankstūs ir, esant reikalui gali prisiderinti prie poreikių.

„Jeigu būtų atvejis, kai vaikui reikia kontrolės pamokų metu, tikrai tėveliai yra informuoti, mes tikrai esam lankstūs kiekvienam atvejui, kiekvienam vaikui ir kiekvienai situacijai.”, – sako užimtumo specialistė. 

Jei reikia paslaugų iš Alytaus socialinių paslaugų centro, bet žmogus negali atvykti, galima susisiekti su administracija ir paslauga gali būti teikiama į namus. N.Kosmačiauskienė sakė, kad šiuo metu socialinių paslaugų centrui darbuotojų netrūksta, centre dirba 100 darbuotojų, iš jų nemaža dalis paslaugas teikia namuose. Visi socialinio centro darbuotojai jau paskiepyti, tad baimintis dėl viruso nereikia. 

Beje, norinčių padėti centras laukia – į centrą galima atvežti drabužius, maistą, kitus daiktus, galima ir savanoriauti centre.

Socialinių paslaugų centras yra Naujojoje gatvėje 64

Telefono numeris : 51124

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...