Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Kokios Alytaus krašto turizmo naujovės?

Alytaus turizmo informacijos centras sausio 26–28 d. dalyvauja tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2018. Ji vyksta Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre. ADVENTUR – vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje ir didžiausia Baltijos valstybėse, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą. Joje dalyvauja 350 dalyvių iš 30 pasaulio šalių. Parodos akcentas švenčianti Lietuva, kuri kviečia keliauti kitaip.

Alytaus turizmo informacijos centras sausio 26–28 d. dalyvauja tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2018 (organizatorių nuotr.)

Alytaus turizmo informacijos centras parodoje pristato Alytaus miesto ir rajono turizmo naujoves, atkurtos Lietuvos 100-mečio maršrutus mūsų krašte. Lankytojai galės sužinoti, ką galima pamatyti, paragauti, kur pramogauti, poilsiauti ir kaip smagiai bei turiningai praleisti laiką Alytaus krašte. Kartu su Alytaus turizmo informacijos centru Alytaus krašto stende dalyvauja Alytaus kraštotyros muziejus, Pivašiūnų amatų centras, nuotykių parkas „Tarzanija“,  kaimo turizmo sodyba „Dzūkijos dvaras“, „Alita“, kaimo turizmo sodyba „Avilys“, ekskursijas organizuojanti, keliones kurianti ir maršrutus planuojanti įmonė „How2travel“.

Alytaus turizmo informacijos centras parodoje pristato Alytaus miesto ir rajono turizmo naujoves, atkurtos Lietuvos 100-mečio maršrutus mūsų krašte (ARSA nuotr.)

Alytaus miestą ir rajoną pamėgę dviračių entuziastai – juos vilioja maršrutai, vingiuojantys vienais gražiausių Lietuvoje gamtovaizdžių. Ekstremalių pramogų mėgėjai jau gali pramogauti ne tik nuotykių parke „Tarzanija“, Jaunimo parke įrengtame riedlenčių parke, Dailidės ežero rekreacinėje zonoje veikiančiame vandenlenčių parke „VIVI Wake“, bet ir išbandyti VšĮ „Ekstremali zona“ Butkūnų kaime siūlomas pramogas – dažasvydį, šratasvydį, zorbingą, zorbolą, pirties nuomą. 2018 m. vasarą Daugų sala visus kvies į profesionalų batutų parką. Net ir išrankiausi gurmanai galės išmokti gaminti dzūkiškus patiekalus ir mėgautis jais edukacinių programų metu, kurias rengia Alytaus kraštotyros muziejus, Dzūkijos dvaras, Dzūkų alaus restoranas, Pivašiūnų amatų centras ir Alytaus rajono vietos bendruomenės.

2018 m. Alytaus krašte piligrimai bus kviečiami ne tik į Pivašiūnus, kurie garsėja Žolinės atlaidais, tačiau ir išbandyti Šv. Jokūbo kelio Lietuvoje atkarpą Alytaus mieste ir rajone. Piligrimams yra paženklinta kelionės maršrutas, lankytinos, poilsio ir nakvynės vietos. Pagrindinis maršruto objektas – Punios Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia.

Alytaus kraštotyros muziejus parodos lankytojams pasakoja apie muziejaus ekspozicijas, edukacijas, pristato du naujus užsiėmimus švenčiančiai Lietuvai ir kartu kvies prisiminti, kodėl turime švęsti: JAUNI IR (NE)OKUPUOTI bei PABĖGIMAS IŠ MIESTO, kurie dera prie šių metų parodos temos.

Nuotykių parko „Tarzanija“ ir „Dzūkijos dvaro“ atstovai Alytaus krašto stende rengia įvairias loterijas, kurių metu galima laimėti pramogas „Tarzanijos“ nuotykių parke ir apsilankymą Dzūkijos dvaro restorane.

Alytaus miestą ir rajoną pamėgę dviračių entuziastai – juos vilioja maršrutai, vingiuojantys vienais gražiausių Lietuvoje gamtovaizdžių (Olita Orany nuotr.)

Pivašiūnų amatų centras kviečia aplankyti Pivašiūnus, o norintiems pajusti dzūkišką skonį  kviečia į edukacines programas, kurių metu išmoks gaminti bulvines dzūkiškas bandas, grikines babkas ir pyragus.

Kaimo turizmo sodyba „Avilys“ net tik svetingai prima svečius, tačiau mielai laukia ir tų, kurie nori susipažinti su bitininkystės tradicijomis Lietuvoje. Edukacinių užsiėmimų metu kopinėjamas medus, liejamos žvakės, ragaujamas medaus pyragas, supažindinama su bitininkystės papročiais ir įrankiais, bičių produktais.

Ekskursijas organizuojanti, keliones kurianti ir maršrutus planuojanti įmonė „How2travel“ pristato jau parengtus ekskursijų maršrutus kelionėms po Alytaus kraštą ir Lietuvą, dalinasi savo patirtimi planuojant individualius kelionių maršrutus. Tad sausio 26–28 d. LITEXPO parodų ir kongresų centre aplankykite Alytaus krašto stendą Nr. 3.26.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...