Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

Kokios bus šilumos kainos kitąmet?

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Per metus dujų kaina vartotojams išaugo beveik 270%, „šildytojams“ – penkiskart, tad metai tikrai nebuvo lengvi, sako Alytaus Šilumos tinklų direktorius Mindaugas Neverdauskas.

„Dujų kainos auga kaip ant mielių, čia vartotojams dujų kainą išaugo 270%, mums ta kaina išaugo penkis kartus, dujos kurias mes perkame iš dujų biržos. Dujų kaina peržengė 110 eurų už megavatvalandę, kai tuo tarpu praeitų metų pavasarį kaina buvo 16-18 eurų. Biokuras irgi pabrango du kartus ir kaina toliau kyla, malkinės medienos kaina taip pat kyla. Gali būti, kad vyriausybei teks įsikišti, nes energetinių resursų kainos tampa visai nebesuvokiamos.” – sako Mindaugas Neverdauskas

Mindaugas Neverdauskas

Seimas pritarė, kad nuo kitų metų pradžios kompensacijas už šildymą gautų daugiau nepasiturinčių gyventojų, tam yra skirta 16 milijonų eurų, šį įrankį turės savivaldybės.

„Šildymo kainos kyla baisiai, mums lieka tik apie 20% visos sumos, visa kita mes atiduodam, jei kaina yra apie 8 centus, tai mūsų dalis yra 1,78 cento, o visa kita mes atiduodame PVM ir kuro kainai sumokėti. Taigi, tam, kad išlaikyti visą ūkį lieka tikrai mažai pinigų, o dėl kompensacijų labai džiaugiamės ir labai kviečiame žmones pasitikrinti ar jie gali gauti kompensacijas – tiek internete, tiek socialinės paramos skyriuje, tiek ir paskambinę mūsų kolegoms.” – kviečia M. Neverdauskas.

Šiais metais ne tik kilo kainos, bet ir toliau tęsėsi teisminiai ginčais su “Litesko”.„Dabar situacija tokia, kad pirmos instancijos teismas priėmė tokį sprendimą, kokį priėmė, mes jį be abejo skundžiame ir matome tų vietų kur tiek mūsų, tiek šilumos vartotojų atžvilgiu yra tikrai nesąžininga. Galbūt teismas neįsigilino į kai kuriuos mūsų argumentus, bet tikrai manau, kad mes esame teisūs. Darome ką galim ir tikimės, kad apeliacinis teismas įsiklausys į mūsų argumentus.” – viliasi Šilumos tinklų vadovas.

Nors prognozuojama, kad ateinantys metai energetikos sektoriui bus geresni, pašnekovas tuo abejoja: „Aš abejoju, kad bus labai geresni. Nes prognozės labai greitai keičiasi, anksčiau tokio kainų kilimo niekada nebuvo, tai yra nauja patirtis visiems.”

Klausykite plačiau.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...