Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kokios įsidarbinimo galimybės Alytuje šiais metais?

 

FM99 eteryje apie įsidarbinimo galimybių barometrus pasakojo Užimtumo tarnybos  Metodologijos ir stebėsenos skyriaus vyriausioji specialistė Dovilė Mackevičienė. Pašnekovę kalbino Liudas Ramanauskas.

Kasmet Užimtumo tarnyba rengia įsidarbinimo galimybių barometrus, kurie apima 155 profesijų grupes ir atspindi Lietuvos ir atskirų apskričių darbo rinkos struktūrą. Šių metų naujovė pristatant profesijas darbo rinkoje – įsidarbinimo galimybių barometrai papildyti aktualia informacija apie vidutinį darbo užmokestį šalyje pagal kiekvieną profesijų grupę.

Naujos tendencijos darbo rinkoje – šiemet išaugo inžinierių paklausa, todėl prognozuojama, kad 2019 metais lengvai darbą ras elektronikos inžinieriai,  elektros inžinerijos technikai, elektros inžinieriai, kompiuterijos inžinieriai, mechanikos inžinieriai ir statybos inžinieriai. Kaip ir pernai, dideles įsidarbinimo galimybes turės IT sektoriaus darbuotojai – kompiuterių tinklų specialistai, programinės įrangos kūrėjai,  sistemų analitikai ir  taikomųjų programų kūrėjai.

Plačiau – http://uzt.lt/wp-content/uploads/2019/01/alytus.pdf

Didžiausias įsidarbinimo galimybes 2019 metais turės šias profesines kvalifikacijas turintys darbo ieškantys žmonės: specialistai – elektronikos inžinieriai, elektros inžinerijos technikai, elektros inžinieriai, gydytojai specialistai, ikimokyklinio ugdymo mokytojai, informacinių technologijų ir ryšių paslaugų pardav

imo specialistai, kompiuterijos inžinieriai, kompiuterių tinklų specialistai, mechanikos inžinieriai, programinės įrangos kūrėjai, kvalifikuoti darbininkai – sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai, mėsininkai ir žuvų darinėtojai, metalo apdirbimo staklių derintojai ir operatoriai, siuvėjai, kailininkai ir kepurininkai, statybininkai, autobusų ir troleibusų vairuotojai, baldų apmušėjai, dailidės ir staliai, parduotuvių pardavėjai.

Mažiausias įsidarbinimo galimybes šiais metais turės šias profesines kvalifikacijas turintys darbo ieškantys žmonės: specialistai – administravimo ir vykdomieji sekretoriai, apskaitos ir buhalterijos tarnautojai, biologai, botanikai ir zoologai, duomenų įvesties operatoriai, gyvosios gamtos mokslų technikai, grafikos ir multimedijos dizaineriai, interjero dizaineriai ir dekoratoriai, jaunesnieji teisės specialistai, pirkimo specialistai, sekretoriai, atliekantys bendras funkcijas, sporto treneriai, instruktoriai ir teisėjai, teisininkai, verslo paslaugų vadybininkai, vertėjai ir kalbininkai, žurnalistai; kvalifikuoti darbininkai – apsaugos darbuotojai, floristai, kirpėjai, kosmetikai, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai.

Įsidarbinimo galimybių barometrų pagrindu sukurtas ir interaktyvus 155 profesijų grupių paklausumo žemėlapis, kuriame pateikta konkrečios profesijų grupės prognozuojama pasiūla  ir paklausa šalyje ir atskirose savivaldybėse.

2019 metų barometrams parengti buvo atrinkta ir apklausta 4,5 tūkst. darbdavių, kurių įmonėse dirba 238 tūkst. šalies dirbančiųjų. Norint pasiekti rezultatų reprezentatyvumą, respondentai atrinkti laikantis užimtų gyventojų pasiskirstymo pagal ekonomines veiklas proporcijų: 59 proc. iš paslaugų, 22 proc. – iš pramonės, 10 proc. – iš statybos, 10 proc. – žemės ūkio sektorių. Daugiausiai – 92 proc. apklausos dalyvių smulkaus ir vidutinio verslo atstovai.

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...