Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Koncertai Burmistrui skelbia antrąjį vasaros sezoną Merkinėje

Koncertai Burmistrui su džiaugsmu praneša apie antrąjį vasaros sezoną Merkinėje: kūrybinės jaunimo dirbtuvės, iškilmingi koncertai ir prasmingos labdaros iniciatyvos. Apie tai kalbame su smuikininke Barbora Valiukevičiūte, kuri kuruoja ir organizuoja „Koncertai Burmistrui“ renginius.

Sengirės Slamas dirbtuvės: birželio 17-22 d. 

Birželio 17-22 d. vyks Sengirės Slam dirbtuvės, kurios bus skirtos Dzūkijos jaunimo kūrybiniam ir meniniam ugdymui. Šias dirbtuves, vyksiančias Merkinėje ir jos apylinkėse ves vienas iš Sengirės fondo įkūrėjų, biologas Mindaugas Lapelė, dzūkiškai dainuojantis Rokas Kašėta, multiinstrumentalistas menininkas Algimantas Rokas Černiauskas ir tikras žemaitis slameris Paulus Gadeikis. Dalyviai turės galimybę išbandyti įvairias menines disciplinas, semtis įkvėpimo iš gamtos ir bendradarbiauti kuriant slemą ir repą. Dirbtuvės įkvėptos Sengirės fondo misijos – skatinti bendruomenių ryšį su gamta ir propaguoti aplinkosaugą.

Linksmas baigiamasis renginys: birželio 22 d. 13 val. Merkinės fabrike/ renginys nemokamas ir skirtas visai šeimai.

Dirbtuvės  7-12 kl. jaunimu vyks Merkinėje birželio 17-22 dienomis, 10-16 val., pietumis vaišinsime. Registracija vyksta iki birželio 10 d. Dirbtuvės nemokamos.

Anketa –  https://docs.google.com/forms/d/16KnM7EJSf0PzcBXoJL1a6Q-4a_kL6_bbmNi_gCyQWqk/edit 

Partneriai Sengirės fondas ir Merkinės fabrikas

VASAROS KONCERTŲ SERIJA

Koncertai Burmistrui taip pat didžiuojasi galėdami pristatyti įspūdingų ir unikalių koncertų seriją, kuri sužavės ir nustebins kiekvieną.

Birželio 30 d. 17 val. – Merkinės švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia : Išskirtinis koncertas, kuriame pasirodys pasaulinio garso muzikantas Thomas Bloch. Merkinėje muzikantas gros unikaliais instrumentais: stiklo armonika ir kristaliniu Baschetu. Jo pasirodymas pasižymi nepaprastu garsų grožiu ir inovatyvumu, todėl koncertas Merkinėje žada būti unikali ir įsimintina patirtis.

Liepos 13 d. 17 val. –  Merkinės švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia: Orkestras Les Affranchies iš Prancūzijos. Grupė garsėja savo inovatyviais ir gyvybingais pasirodymais. Šiame koncerte jie atliks barokinę muziką, grąžindami klausytojus į praeities epochą su savo autentiškais instrumentais ir jaudinančiais atlikimais. Orkestras kuriuo didžiuotusi net ir karalius Vladislovas Vaza IV.

Rugsėjo 8 d. – Velnias ir Vargonai  labdaros koncertas. Šis ypatingas labdaros renginys, skirtas Merkinės bažnyčios istorinių vargonų atkūrimui, suburs smuikininkę Barborą Valiukevičiūtę ir aktorių Vladą Baranauską. Koncertas nemokamas, o visos surinktos lėšos bus skirtos vargonų atkūrimui.

Merkinė buvo Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio, erudito ir muzikos mylėtojo, Vladislovo Vazos IV (1632–1648 m.) mėgstama rezidencija. Kartu su valdovu čia svečiavosi muzikantai iš vakarų Europos, o turtingas miesto burmistras rūpinosi valdovo svita bei muzikos koncertais. Šiandienos Merkinės centre stūksantis išlikęs burmistro namas jau yra tapęs miestelio įžymybe jo gyventojams ir lankytojams. 

Koncertai Burmistrui apjungia klasikinės, džiazo ir šiuolaikinės muzikos koncertus, muzikinę edukaciją, pasakojimus, susitikimus ir patyrimus Merkinėje. Festivalį įkvepia Merkinės gyventojai ir miestelio istorija, renginius kuruoja ir organizuoja smuikininkė Barbora Valiukevičiūtė. 

Daugiau informacijos.

Organizatorių informacija

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...