Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Korona Stop LT“ programėlė. COVID–19: būkime saugūs ir sveiki!

Jau prieš kurį laiką Lietuvoje pristatyta mobilioji programėlė „Korona Stop LT“ . Kaip ji veikia, kiek vartotojų ir kaip sekasi ją naudoti pasakoja Nacionalinio visuomenes sveikatos centro(NVSC) atstovė Brigita Rašimaitė:

Brigita Rašimaitė/Delfi.lt nuotr.

NVSC atstovė kalbėjo, kad šiuo metu programėle naudojasi nedaug gyventojų. Didesnio aktyvumo tikimasi, kai ji bus paleista ne tik lietuvių kalba, bet ir kitomis užsienio kalbomis. Tai planuojama padaryti jau šių metų gruodžio mėnesį.

„Šiuo metu turime atsisiuntimų kiek daugiau nei šimtą tūkstančių. labai daug atsisiuntimų turėjome tik ką paleidus programėlę. Dabar atsisiuntimų skaičius šiek tiek nusistovėjo, galbūt jis padidės, kai paleisime programėlę dar ir užsienio kalbomis: anglų rusų, lenkų. Taip pat manome, kad turėtų padaugėti naudotojų skaičius, kai prisijungsime prie Europos tinklo, kuris apjungs visų Europos šalių, daugelio jų, programėles į vieną tinklą ir bus galima gauti įspėjimus, pranešimus apie galimą užsikrėtimo COVID-19 riziką net ir vykstant į užsienį.“ – pasakojo B.Rašimaitė.

Brigita sako, kad asmens duomenys su šia programėle nėra renkami. Yra žinomas tik atsisiuntimų skaičius, taip pat skaičius asmenų, kurie programėle pranešė apie savo susirgimą (duomenys siunčiami anonimiškai).

Mokslininkų skaičiavimu tokių programėlių efektyvumas pastebimas tada, kai programėle naudojasi apie 60 procentų gyventojų.

Kur galima rasti „Korona Stop LT“ programėlę?

Galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store.

Vien tik parsisiųsti programėlę į savo telefoną nepakanka. Ją įsidiegus reikia reikia būti įjungus Bluetooth ryšį telefone – programėlė fiksuos artumą su kitais programėlės naudotojais.

Jei programėlės naudotojas suserga, jis gautą unikalų dešimties skaitmenų kodą gali įvesti į programėlę ir anonimiškai paskelbti apie užsikrėtimą COVID-19.

Programėlė nepakeičia mūsų įprasto epidemiologų darbo – sako Brigita

Programėlės privalumai:

  • pagalba patiems naudotojams;
  • galima įspėti tuos žmones, kurių nepažįsti arba tiesiog pamiršai įspėti

Gautas 10 skaitmenų kodas yra reikalingas anoniminiam pranešimui apie užsikrėtimą ir įspėjimui kitiems programėlės naudotojams išsiųsti.“ – sako NVSC atstovė.

Specialistė primena, parsisiuntusiems programėlę, jokio 10 skaičių kodo nereikia suvesti, kol nesate užsikrėtęs.

Tikrai yra informacija, ką kiekvienas toks langiukas reiškia. “ – sako Brigita.

Naudodamiesi mobiliąja programėle „Korona Stop LT“ mes galime kur kas greičiau sustabdyti viruso plitimą.

Parsisiųsk ir tu.

COVID-19 – būkime saugūs ir sveiki – Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos informacinis projektas apie naująjį koronavirusą. Žinokime ko ir kaip saugotis bei priemones, kurių galime imtis. Covid-19 – būkime saugūs ir sveiki. Projektas įgyvendinamas su Sveikatos apsaugos ministerija ir finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo

Taip pat skaitykite: Susitaikymo fazės. COVID–19: būkime saugūs ir sveiki!

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybės tarybos dauguma gausiai į tarybos salę susirinkusių švietimo bendruom...

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien apsilankęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas...

Spalį bibliotekoje karaliaus tapyba ir spalvos, nes 4 d. 16 val. Jurgio Kunčino viešosios bibliot...

Rugsėjo 30-osios naktį esame kviečiami atrakinti kodus, atsineštus iš vaikystės, - mus stabdančiu...