Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Korupcijos prevencija Alytaus mieste. Ar galima kažką pakeisti?

Lietuva 2015 metų tyrime pagal korupcijos suvokimo indeksą pakilo per septynias vietas. Dabar mūsų valstybei skiriama 32 vieta iš 168 šalių sąrašo. Pernai Lietuva buvo 39 vietoje. Kaimyninė Latvija užima 40 vietą, Estija – 23, Lenkija – 30 vietą.„Šalyje korupciją turime kaip vėžį,“ – tokiu palyginimu vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis įvertino dabartinę situaciją Lietuvoje, pabrėždamas, kad su tuo susiję ir du skirtingi požiūriai apie ligos išgydymą. Pasak jo, vieni teigia, kad tai mirtina liga, kurios negalima išgydyti, kiti – kad išeitis visada yra.Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), vykdanti projektą korupcijos mažinimo ir prevencijos srityje, kartu su projekto partneriais Alytaus savivaldybėje  organizavo apskritą stalą  „Korupcijos prevencija Lietuvoje. Patirtys, priemonės, iniciatyvos. Ar galime pritaikyti Norvegijos patirtį  Lietuvoje?“Ekspertai atkreipia dėmesį, kad skirtingas korupcijos mastas šalies viduje ir vystant ekonominius santykius su užsienio šalimis. Vaidotas Petronis, VšĮ „Projektų valdymo ir mokymų centro“ direktorius, kalbėdamas apie užsienio šalių patirtį, mini Norvegiją: „Norvegai yra toliau pažengę nei mes, bet nereiškia, kad kyšių ten nėra. Jie egzistuoja, tačiau ne pačiuose žemiausiuose sluoksniuose. Norvegijos savivaldybių darbuotojams tai nėra suprantama, tačiau aukščiausio lygio vadovams, kurie dirba su trečiosiomis šalimis, tai yra pažįstama praktika.“

 

IMG_4925
Jurgita Razmytė – Specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus Vyresnioji specialistė ,Rolandas Šlepetys – Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Neteisėtos paramos prevencijos ir tyrimo valdybos viršininkas.

Atlikti tyrimai rodo, kad korupcijos apraiškų Lietuvoje mažėja, tačiau korupcijos rizikos tikimybė mažesniuose miesteliuose ir rajonuose išlieka didelė. Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktoriaus Sigito Besagirsko, kuo mažesnė savivaldybė, tuo didesnė rizikos tikimybė: mažuose miesteliuose visi vieni kitus pažįsta, giminystės ir draugystės ryšiai yra labai glaudūs.Specialistai akcentuoja, kad savivaldybių įstaigose ir įmonėse labai svarbus palankus mikroklimatas, kada darbuotojai jaučiasi saugesni ir mažiau pažeidžiami. Tačiau kovojant su korupcija rajonų gyventojams dažnai pritrūksta valios, taip pat kol problema žmonių tiesiogiai neliečia, jie taip pat nelinkę su šia problema kovoti.Projektu siekiama apjungti Lietuvos Respublikos ir Norvegijos Karalystės kovos korupcija institucijas ir 10 Lietuvos savivaldybių į bendradarbiavimo tinklą, siekiant perimti gerąją Norvegijos Karalystės patirtį korupcijos prevencijos srityje vietos savivaldos institucijose, didinti valstybės tarnautojų veiklos skaidrumą bei gerinti administracinius ir viešuosius gebėjimus valstybės ir savivaldybių institucijose korupcijos prevencijos srityje.

Kitos naujienos

Naujasis „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra šiandien buvo pristatytai komandai ir surengė pirmąją...

Bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ įgyvendino projektą ir beveik pusšimtyje Alytaus miesto švieti...

Apie  branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje, Kinijos vadovo vizitą Rusijoje ir ukrainieči...

Per tris dešimtis žmonių įkalinta, keletas nužudyti - tyli vizualinė kova laikinai okupuotose Ukrainos te...