Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Krašto žinios“: Dzūkijoje ketinami įkurdinti stumbrai neramina vietos žmones

 

Kažkada ruošiantis atkurti išnykusią stumbrų populiaciją Lietuvoje, ketinta turėti 500 stumbrų populiaciją, kuri pasklistų kone po visą šalį. Tačiau šiandien laisvėje gyvenančių maždaug 100 stumbrų ūkininkams, o kartu ir valstybei – per daug. Jie pridaro didžiulių nuostolių, kurių valstybė ūkininkams nepajėgi padengti. Naujame Stumbro apsaugos plane numatyta mažinti laisvėje gyvenančių stumbrų populiaciją.

Susitikimas - aptarimas dėl planuojamo įrengti stumbryno Varėnos rajone
Susitikimas – aptarimas dėl planuojamo įrengti stumbryno Varėnos rajone

Tiesa, siekiama ir skaidyti bandas iš pradžių gyvūnus perkeliant į Telšių, Varėnos rajonus. Vėliau juos ketinama palaipsniui išleisti į laisvę Dzūkijoje.

Nuspręsta vieną iš dviejų stumbrynų  įrengti Dzūkijos nacionaliniame parke, šalia saugomo etnografinio Zervynų kaimo. Varėnos meras Algis Kašėta sako nežinantis, kodėl stumbrai iš Kėdainių rajono turi būti perkelti į Varėnos rajoną „jeigu Kėdainių krašto žmonės nori atsikratyti (red. stumbrais), kodėl Varėnos krašto žmonės turėtų norėti“.

Susitikimas su gyventojais dėl planuojamo stumbryno
Susitikimas su gyventojais dėl planuojamo stumbryno
Vakar Marcinkonių kultūros centro salėje įvyko planuojamo stumbryno įrengimo Stėgalių pievose, netoli Zervynų k., projekto aptarimas su visuomene. Aplinkos ministerijos atstovai išvyko nepatenkinti teikiamais klausimais ir gyventojų pastabomis bei nepasitikėjimu. Tokio stumbryno įrengimas turėtų būti apspręstas išsamiau, klausimas turėtų būti svarstomas ir Regionų taryboje, mano Varėnos rajono meras:Yra ir dar daugiau klausimų, kurie nesulaukia atsakymų.
Algis Kašėta: „Šitaip kaip dabar einama į sprendimus, nederėtų taip atsainiai tuos projektus rengti ir planuoti milžininškas lėšas ES struktūrinių fondų, beje, man įdomu negi negalima racionaliau tų milijonų panaudoti aplinkosaugai Lietuvoje,  kaipti kilojant stumbrus iš vienos vietos į kitą arba didinant jų židinius“.
Beje, Varėnos rajone praktiškai nėra įrengtų kelio apsaugos tvorų, todėl susidūrimas kelyje su stumbru būtų itin pavojingas. Stumbrai Lietuvoje įrašyti į Raudonąją knygą.

Šiuo metu stumbrai gyvena dviejuose aptvaruose Panevėžio rajone Pašilių stumbryne.

Pasitarimas-del-stumbryno
Susitikimas – aptarimas dėl planuojamo stumbryno

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...