Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kultūrinių kontaktų bei idėjų „santaka“, rugsėjo 28 d. Alytuje. FM99 kalbina Joną Staselį, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentą.

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Mieli Bičiuliai, Lietuvos meno kūrėjų asociacija (LMKA) kviečia į idėjų laboratoriją – susitikimą. FM99 kalbina Joną Staselį, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentą.

Su 12 kūrybinių sąjungų vadovų išsikėlėme tikslą aplankyti šalies apskritis ir susitikti su savivaldos bei nevyriausybinių (taip pat ir bendruomenių bei neformalių iniciatyvų) kultūros ir meno įstaigų ar organizacijų atstovais, kuriems gali būti įdomus tiek institucinis bendradarbiavimas su kūrybinėmis sąjungomis, tiek su meno kūrėjais individualiai. Šiuo susitikimu tikimės atnaujinti/sukurti bendradarbiavimo tinklą, kurdami prielaidas naujoms menininkų bei institucijų jungtims regionuose.

Pirmasis toks susitikimas numatytas su Alytaus apskrities kultūros bendruomene – rugsėjo 28 dieną, Alytaus miesto teatre.

Mus domina ne „valdiškas“ susitikimas, o susitikimas su tais, kas ieško naujų kontaktų. Tarkime: gal kokį muziejų ar biblioteką domina institucinis bendradarbiavimas su rašytojų, literatūros vertėjų ar teatralų kūrybine organizacija, o gal kokia organizacija ar neformalus klubas planuoja rengti rezidencijas, plenerus (ar pan.) ir jiems aktualu kaip greičiau ir konkrečiau pasiekti dailininkus, fotografus ar kompozitorius.

Šių susitikimų idėja – atnaujinti ir užmegzti  aktualų bendradarbiavimą. LMKA galėtų tapti jungčių tiltu ir fasilitatoriumi tarp regiono institucijų bei kultūros NVO ir kūrėjų ar juos atstovaujančių organizacijų, kurdama lygiavertį vienminčių bendruomenės ryšį, kartu ieškant sprendimų kaip įtraukti visos šalies kūrėjus į regiono kultūros lauką, o regiono kultūros vartotojus į kūrybinius procesus.

Susitikimai numatyti rugsėjo 28 dieną Alytaus miesto teatre (Alytus, Rotušės a. 2.)

Į Alytų važiuoti planuoja: Audronė Žigaitytė-Nekrošienė (Muzikų sąjunga), Eglė Ganda Bogdanienė (Dailininkų sąjunga), Jonas Rudzinskas (Tautodailininkų sąjunga), Marija Mažulė (Rašytojų sąjunga), Dainius Radzevičius (NAcionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija), Edita Utarienė (LMKA prezidento pavaduotoja), Jonas Staselis (LMKA prezidentas), Ramutis Rimeikis (Teatro sąjungos meno kūrėjų asociacija).

Kadangi jau antrus metus visi gyvename „naujai“ – reikalinga registracija, pagal nustatytas tvarkas ir dėl to, kad galėtume jus kaip įmanoma greičiau informuoti apie pasikeitimus, jei tokių bus. Registracijos metu sukaupta informacija bus tvarkoma pagal numatytas tvarkas bei jūsų sutikimus.

Nuo 10:30 iki 13:00 val. – susitikimas su Alytaus apskrities savivaldybių kultūros ir meno įstaigomis.

Reikalinga registracija: https://forms.gle/d4SBXjyFVKUSp1Wc6

Nuo 14:00 iki 15:00 val. – susitikimas su 2022 metų „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė“ renginių bei iniciatyvų organizatorias.

Reikalinga registracija: https://forms.gle/VDHQc2rAPEY63Upc7  

Nuo 15:30 iki 18:00 val. – susitikimas su Alytaus apskrities nevyriausybinių kultūros ir meno organizacijų (taip pat ir bendruomenių bei neformalių iniciatyvų) atstovais.

Reikalinga registracija: https://forms.gle/hRVA33xh2LCmbFm59          

Susitikimai vyks pagal tuo metu šalyje galiosiančią tvarką (ribojimus). Renginio metu bus daromi įrašai, filmuojama, fotografuojama, sukurti įrašai gali būti skelbiami viešai. Jūsų leidimas viešinti susitikimo metu sukurtus įrašus – jūsų dalyvavimas susitikimuose.

Susitikimų organizatorė – Lietuvos meno kūrėjų asociacija, kurios veiklą „Strategine meno kūrėjų organizacijų finansavimo“ programa finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Susitikimų FB renginys: https://fb.me/e/15rGZ4B8k 

Lietuvos meno kūrėjų asociacija atstovauja du trečdalius valstybės suteiktą meno kūrėjo statusą turinčių menininkų.

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos narės – Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos dizaino sąjunga, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, Lietuvos muzikų sąjunga, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija, Teatro sąjungos meno kūrėjų asociacija, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...