Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Kur dėti gautų dovanų dėžes ir kitas pakuotes?

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Šventiniu laikotarpiu tvarkomės ne tik savo vidų, bet ir savo gyvenamosios vietos vidų, tad kaip tai daryti taisyklingai ir neteršiant, kaip palengvinti šiukšlių išvežėjų darbą šventiniu laikotarpiu?

„Namų tvarkymasis šventiniu laikotarpiu yra labai dažnas, mes apsivalome energetiškai, tai yra kaip ir tradicija. Ir mes esam pasirengę priimti visas šiukšles, bet prašom žmonių, kad daiktus kuriuos išmeta rūšiuotų, ypač tekstilę, nes tai yra pirmi metai, kai ji rūšiuojama, sunešioti, seni rūbai turėtų keliauti į mišrių šiukšlių konteinerį.” – sako Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) vadovas Algirdas Reipas. Anot jo, kadangi atsiranda vis naujos pakuotės ir daiktai, jų sudėtis keičiasi, į rūšiavimą reikėtų žiūrėti su logika ir fantazija, kad tai padaryti teisingai.

Liudas Ramanauskas ir Algirdas Reipas

Kita problema yra dovanų įpakavimas, jų kiekis po Kalėdų šventimo yra itin didelis. A.Reipas siūlo pagalvoti, ar verta leisti tiek pinigų pakuotėms, galima dovanas vynioti į senus laikraščius, ar naudoti kitus būdus ir švęsti atsakingai.

Didelis taršos šaltinis yra fejerverkai, nes fejerverkų spalvas sukuria sunkieji metalai, kuriais ir taip užteršta visa Alytaus teritorija, sako ARATC vadovas. Atliekas nuo fejerverkų geriausia yra vežti į stambiagabaričių atliekų aikšteles.

Kaip tvarkytis po švenčių – klausykite pokalbyje su ARATC vadovu Algirdu Reipu.

Kitos naujienos

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...

Pivašiūnai – svarbiausia Kaišiadorių vyskupijos piligrimystės vieta. Švč. Mergelė Marija Nuliūdusiųjų Pag...