Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Kurios žvyruotos Alytaus gatvės bus asfaltuotos pirmiausiai?

Parengta Alytaus miesto žvyruotų gatvių transporto sektoriaus studija, kurioje pateikiamas prioritetinis 56 Alytaus miesto žvyruotų gatvių asfaltavimo sąrašas.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo Sigito Stumbro, žvyruotų gatvių transporto sektoriaus studija buvo rengiama siekiant išvengti subjektyvumo asfaltuojant žvyruotas gatves. „Ši studija reikalinga tam, kad tiek administracijos specialistams, tiek savivaldybės tarybos nariams ir gyventojams būtų aiškus gatvių asfaltavimo eiliškumas ir būtų išvengta subjektyvumo“, – kalbėjo S. Stumbras. Jis taip pat pabrėžė, kad studijoje miesto žvyruotos gatvės yra įvertintos pagal techninius ir ekonominius skaičiavimus. Asfaltavimo, rekonstravimo pirmenybę turi sąrašo pradžioje esančios gatvės.

gatves
Parengta Alytaus miesto žvyruotų gatvių transporto sektoriaus studija

2014 m. buvo atlikta Alytaus miesto transporto sektoriaus studija, kurioje buvo sudaryti 36 žvyruotų gatvių kriterijai asfalto dangai įrengti ir parengta šių kriterijų įvertinimo metodika. Studija buvo papildyta 20 naujų žvyruotų gatvių sąrašu ir nauju rodikliu – tranzitinės arba pagrindinės rajono gatvės, iš kurių patenkama į šalutines gatves ar akligatvius. Kaip teigė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius, nors Alytaus miesto žvyruotų gatvių studijoje analizuojamos ne visos miesto žvyruotos gatvės, tačiau ateityje planuojama atlikti visų Alytaus žvyruotų gatvių studiją. „Siekiama tai padaryti dar šiais metais“, – sakė T. Tamulevičius.

Remiantis naujais dokumentais, reglamentuojančiais investicijų efektyvumo skaičiavimus 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos laikotarpiu, šiuo metu yra atlikta Alytaus miesto žvyruotų gatvių (Vidzgirio, Naujakurių, Saulėtekio, Saulės, Vaivorykštės, Krivulės, Naugarduko, Vėjo, Gluosnių, Dailidžių, Vaivos, Gražinos, Kanklių, Kadugių, Obelų, Saulėnų, Alovės, Žiedo, Gudalaukio ir Aušrinės) ekonominė analizė ir sudarytas bendras prioritetų sąrašas su ankstesnėje ataskaitoje analizuojamomis gatvėmis. Šioje studijoje buvo atlikti naujų papildomų 20 gatvių natūriniai tyrimai, kurių metu nustatytas eismo intensyvumas, gatvių užstatymo tankis, užbaigtumas ir gatvių techninė būklė. Taip pat atlikti geologiniai tyrimai, kurių metu nustatyta esama gatvių konstrukcija.

Parengta Alytaus miesto žvyruotų gatvių transporto sektoriaus studija

Kitos naujienos

Naujasis „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra šiandien buvo pristatytai komandai ir surengė pirmąją...

Bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ įgyvendino projektą ir beveik pusšimtyje Alytaus miesto švieti...

Apie  branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje, Kinijos vadovo vizitą Rusijoje ir ukrainieči...

Per tris dešimtis žmonių įkalinta, keletas nužudyti - tyli vizualinė kova laikinai okupuotose Ukrainos te...