Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Kviečiame dalyvauti Bulvių dovanojimo šventėje Punioje!

Baltijos labdaros fondas penktadienį (gegužės 3d.) 10 val. daugiau nei 4 tonas bulvių sodinimui dovanos 85 šeimoms, gyvenančioms Alytaus rajone.

Renginio vieta: Kauno g. 3, Punios k., Punios sen. Alytaus r.

10 val. Š ventės pradžia. Registracija, fondo direktoriaus Arūno Svitojaus sveikinimas, pranešimas
12.30 val. Fondo dovanojamų bulvių veislių, jų auginimo būdų pristatymas
13 val. Sutarčių pasirašymas, bulvių dovanojimas
14 val. Galimas simbolinio bulvių maišelio sodinimas
14.30 val. Neformalus pabendravimas prie arbatos puodelio.

„Heifer“ Baltijos fondas šį pavasarį kaip ir kasmet dovanoja kaimo žmonėms tai, kas gali pagerinti jų kasdienybę. Mosėdžio seniūnijoje, Skuodo r., Saldutiškyje, Molėtų r., Alytaus ir Pagėgių rajonuose nepasiturintiems kaimo žmonėms per bendruomenes dovanojamos bulves sėklai. Gelvonuose, Š irvintų r., Alvite ir Geisteriškiuose, Vilkaviškio r., Linkmenyse, Ignalinos r. dovanojamos ne tik bulvės, bet ir aviečių bei braškių daigai, triušiai ir vištos.

Balandžio pabaigoje, gegužės pradžioje dovanas gaus beveik 600 minėtų bendruomenių šeimų. Per ateinančius pusantrų metų fondas parems apie tūkstantį Lietuvos šeimų įvairiuose regionuose. Bendruomenėse rengiamos šventės, kuriose susirinks bendruomenių nariai, dovanas gaunantieji su savo šeimomis, vietos valdžios atstovai, švietimo įstaigų atstovai.

Dovanas gavusios šeimos įsipareigoja pirmąsias atžalas, tiek pat, kiek buvo gavę, perdovanoti kitoms nepasiturinčioms šeimoms. „Heifer“ Baltijos fondas su šiomis bendruomenėmis jau dirbo seniau arba ketina bendradarbiauti ateityje – kartu jungdamiesi į projektus, skatindami kaimo žmonių švietimą ir motyvaciją rūpintis savimi ir savo aplinka.

„Heifer“ Baltijos fondas jau daugiau nei dešimtmetį dirbdamas Baltijos šalyse įvairių fondų pagalba parėmė per šimtą bendruomenių mokymais ir gyvosiomis dovanomis. Projektuose dalyvavusios šeimos tampa savarankiškos, gebančios save išlaikyti, dalyvauti bendruomenės gyvenime.

„Heifer“ Baltijos fondo direktorius Arūnas Svitojus teigia: „Negalime sakyti, kad dovanojamos gėrybės yra labdara. Tai turi būti impulsas šeimoms užsiimti žemės ūkiu, iš to užsidirbti. Siekiame atnaujinti kaimo žmonių ilgus metus naudojamas bulvių veisles, pagerinti augalų kokybę. Mūsų tikslas – kad kaimo šeimos, dabar dovanų gavėjos, po pusmečio ar metų pačios taptų dovanotojomis. Taip atkuriamas žmogaus pasitikėjimas pačiu savimi ir bendruomene, mezgami tvirti ryšiai tarp žmonių“.

———
kalbėk ausra@fm99.lt

Kitos naujienos

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...

Alytaus kino klubas KINO KABLYS ir vėl dovanos alytiškiams nemokamas filmų peržiūras,  prist...