Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

Kviečia testuotis visus, bet tie kam reikia laukia savaitę – skambinant iškirtiniu Alytaus telefonu registruojama į tą pačią bendrą Lietuvos sistemą

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2130 COVID-19 atvejų, 121 infekcijos atvejis patvirtintas Alytaus apskrityje, iš jų – 68 mieste.

Mobilus punktas

Alytuje testų atliekama gana daug, lyginant su kitomis savivaldybėmis, nes miesto savivaldybė pakvietė testuotis visus, sakydama, kad gali registruotis visi norintys tirtis, ir paskelbė dar vieną telefono numerį registracijai – +370 688 21 210, skirtą tik alytiškiams.

Tačiau papildomu numeriu skambinant registruojama vistiek į tą pačią bendrą eilę, o atsiliepianti registratorė tiesiog turi prisijungimą prie bendros Lietuvos duombazes, kaip ir skambinant Kartšąja linija 1808.

Tai šiek tiek palengvino alytiškiams galimybę prisiskambinti darbo dienomis ir darbo metu, tačiau apkrovimą tam pačiam vieninteliam punktui padidina tokiais kiekiais, kad ir žmonės turėję kontaktą turi laukti 3-4 dienas iki testo paėmimo ir dar dvi – tris iki rezultato, tad atsakymas dėl testo jau būna ir taip aiškus, nebent žmogus serga besimptome forma.

Į FM99 kreipėsi alytiškė, kurios vyras turėjo tiesioginį kontaktą su sergančiuoju ir pasireiškusius simptomus. Jai buvo pasiūlyta laukti vyro testo rezultato, kas truko beveik savaitę, tačiau kai vyrui dingo ir uoslė, ir skonis, ji nusprendė registruotis testui ir pati, nelaukdama vyro atsakymo. Tačiau registruojantis buvo pasiūlytas laikas tik po 4 parų, tad kol paaiškės rezultatai, jau bus praėjusi beveik savaitė.

Povilas Jagelavičius

Tad bendras srautas padiėjęs tiek, kad testavimas tik patvirtina tai, kas jau ir taip žmogui žinoma.

Alytaus miesto savivaldybės gydytojas Povilas Jagelavičius sako, kad registracija bendra, tačiau yra kvotos su simptomais ir be, tad profilaktiškai besitikrinančių vistiek yra mažuma.

Savivaldybės gydytojas Povilas Jagelavičius

Alytaus mieste teigiamų tyrimų dalis per paskutines 7 dienas 18.6%, testuota 2820 žmonių. 14-os dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų 2433.1

Alytaus rajone teigiamų tyrimų dalis per paskutines 7 dienas – 44%, testuota 504 – čia testuojami tie, kam reikia – jaučia simptomus, turėjo sąlytį ir panašiai.
sergamumas 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų – 1862.

Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninėje Covid skyriuje gydomi 84 pacientai, dar 6 – Covid reanimacijoje.

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...