Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Laisvos darbo vietos Dzūkijoje: Lietuvoje pernai buvo 10,5 tūkst. laisvų darbo vietų

Lietuvoje pernai buvo 10,5 tūkst. laisvų darbo vietų samdomiems darbuotojams – 7 proc. daugiau negu 2011-aisiais (9,8 tūkst.), o laisvų darbo vietų lygis šalyje sudarė 0,9 proc., arba tiek pat kiek 2011 metais.

Daugiausia laisvų darbo vietų pernai užfiksuota pramonėje – 2,5 tūkst. (24,1 proc. visų laisvų darbo vietų), prekyboje – 1,9 tūkst. (17,7 proc.), viešajame valdyme ir gynyboje, privalomajame socialiniame draudime ir transporte ir saugojime – po 1,1 tūkst. (atitinkamai 10,9 proc. ir 10,5 proc.), pranešė Statistikos departamentas. Mažiausiai laisvų darbo vietų pernai metais buvo kitose aptarnavimo veiklos įmonėse – 0,9 proc. visų laisvų darbo
vietų.

Pernai daugiausia laisvų darbo vietų buvo specialistams – 2,5 tūkst. (24,2 proc. visų laisvų darbo vietų), kvalifikuotiems darbininkams ir amatininkams – 1,9 tūkst. (17,7 proc.), įrenginių ir mašinų operatoriams ir surinkėjams – 1,7 tūkst. (16,2 proc.). Mažiausiai laisvų darbo vietų buvo kvalifikuotiems žemės, miškų ir žuvininkystės ūkio darbuotojams – 0,3 proc. visų laisvų darbo vietų.

Per metus laisvų darbo vietų padaugėjo prekyboje – 0,5 tūkst., pramonėje – 0,3 tūkst., viešajame valdyme ir gynyboje, privalomajame socialiniame draudime – 0,2 tūkst., o sumažėjo transporte ir saugojime bei statyboje – po 0,2 tūkstančio.

Pagal ekonominės veiklos rūšis aukščiausias laisvų darbo vietų lygis buvo finansinėje ir draudimo veikloje ir viešajame valdyme ir gynyboje, privalomajame socialiniame draudime – po 1,4 proc., informacijos ir ryšių veikloje – 1,3 procento. Š½emiausias laisvų darbo vietų lygis buvo švietime – 0,2 procento.

Aukščiausias laisvų darbo vietų lygis pernai metais buvo įrenginių ir mašinų operatorių ir surinkėjų (1,5 proc.), kvalifikuotų darbininkų ir amatininkų (1,2 proc.) profesijų grupėse. Š½emiausias laisvų darbo vietų lygis buvo vadovų ir
kvalifikuotų žemės, miškų ir žuvininkystės ūkio darbuotojų grupėse – po 0,4 procento

Lietuvoje sausį registruotas vienas aukštesnių nedarbo lygių. Lietuvoje nedarbo lygis sausį siekė 13,3 proc. ir išsilaikė aštuntoje vietoje tarp 27 Europos Sąjungos šalių, rodo Europos Sąjungos statistikos tarnybos duomenys. Per mėnesį nedarbas nepakito, per metus sumažėjo 0,4 procento. Jaunimo iki 25 metų nedarbas Lietuvoje sausį, palyginti su gruodžiu, šoktelėjo 1,5 punkto iki 25,7 proc. Vyrų nedarbas Lietuvoje siekė 14,9 proc., moterų – 11,7 procento.

—–

kalbėk zinios@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Kaip evoliucionavo automobilių dizainas per paskutinius 40 metų? 1980-ieji - charizmatiškais laikais buvo...

FM99 pokalbis su Alytaus turizmo informacinio centro gide Birute Malaškevičiūte apie tai, ką rugpjūtį ver...

(BNS). Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alyt...

Gary Moore sūnaus Jack Moore ir grupės GARY MOORE TRIBUTE BAND #mooreplaysmoore koncertas – šalia pa...