Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Latvija prisijungė prie euro zonos

Latvijoje euras sausio 120131219_153204 (2)Sausio 1-ąją Latvija švenčia ne tik 2014-ųjų metų pradžią, bet ir valiutos pasikeitimą. Nuo šios dienos Latvijos valiuta – euras.

Nuo sausio visos Latvijos piliečių pajamos – pensijos, darbo užmokesčiai ir socialinės išmokos – bus mokamos eurais. Nors pinigų sumos atrodys didesnės, jų vertė liks tokia pati, t. y. gyventojai už gautus pinigus galės įsigyti tiek pat prekių, kiek paprastai pirkdavo latais.

Pirmąsias dvi 2014 metų savaites Latvijoje cirkuliuos ir latai, ir eurai: gyventojai parduotuvėse galės mokėti latais, tačiau grąžą gaus jau eurais. Tik viešajame transporte įsigyjant važiavimo bilietą latais grąža bus duodama ta pačia valiuta. Nuo sausio 15 d. visos piniginės operacijos šalyje bus vykdomos tik eurais.

Latus galima bus oficialiu kurso nemokamai išsikeisti per ateinančius šešis mėnesius visuose šalyje veikiančiuose komercinių bankų filialuose. Sausio-kovo mėnesiais pinigų išsikeisti bus galima ir Latvijos pašto skyriuose, o centriniame šalies banke keitimo laikotarpis apskritai nebus ribojamas. Po prisijungimo prie euro zonos šalyje pamažu visiškai nustos cirkuliuoti latai, o vėliau banknotai ir monetos bus sunaikinti.

Nuo gruodžio pradžios visuose šalies bankuose ir pašto skyriuose už 10 latų buvo galima įsigyti pirminius 14,23 euro vertės naujosios valiutos komplektus. Latviškų euro monetų aversas toks pat kaip ir kitose euro zonos šalyse, o reverse pavaizduota Latvijos simbolika: ant 1 ir 2 eurų monetų pavaizduota tautiniais drabužiais apsirengusi latvių mergina. Šalies gyventojai dar turės priprasti ir prie neįprasto jiems popierinių eurų dydžio.

 

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...