Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Latvijos parlamento pirmininkė: Latvijoje ruošiamasi statyti tvorą pasienyje, tačiau keičiami įstatymai neliečia migrantų teisių

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Trečiadienį Medininkuose ir prie valstybės sienos su Baltarusija lankėsi Europos Parlamento Pirmininkas David Sassoli, ir trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkai – Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Latvijos Saeimos Pirmininkė Ināra Mūrniece ir Estijos Parlamento Pirmininkas Jüri Ratas. Latvija mokosi iš Lietuvos, turėdama panašią situaciją kaip Lietuvoje prieš mėnesį, Estija padeda technologijomis ir žmonėmis, visos trys Baltijos šalys akcentuoja veiksmų koordinavimo svarbą. EP Pirmininkas teigia, kad tai ką daro Baltarusija – žmogaus teisių pažeidimas, kuris negali likti nenubaustas.

Latvijoje dabar taip pat keičiami įstatymai, sprendžiant migrantų krizę, tačiau kaip FM99 sakė Latvijos Saeimos pirmininkė, pakeitimai neliečia migrantų teisių, kas buvo kontraversiškai vertinama Lietuvos priimtuose pakeitimuose, o tik padeda spręsti teisines problemas pasienio ruože.

Latvijos Saeimos Pirmininkė Ināra Mūrniece

Jūs priimate įstatymo pakeitimus dėl migrantų, ką darė ir Lietuva, ar jie tokie pat, kaip Lietuvos įstatymas, kuris vertinamas gana kontraversiškai?

Tai keturių įstatymų pataisų paketas, tai reiškia, kad mes turime stiprinti savo sienas, ir šie įstatymo pakeitimai leis stiprinti pasienį įranga, spręs tam tikras juridines problemas, nuosavybės problemas ir t.t.

Ar tai bus kaip Lietuvos įstatymas, kuris leidžia sulaikyti migrantus ir panašiai?

Ne tai skirta tik stiprinti pasienį, reali siena, nuosavybės problemos – mes turime platinti pasienio ruožą kai kuriose vietose ir šie įstatymo pakeitimai mums leis reaguoti greičiau.

Ar jūs statysite fizinę sieną, kaip Lietuva?

Taip, mintis tokia, Vyriausybė dabar dirba šiuo klausimu.

Atsakomybių pasidalijimas tarp savivaldybių ir vyriausybės – ar taikote tokį patį modelį, kaip Lietuva, kuomet savivaldybės rūpinasi migrantų apgyvendinimu ir panašiai, ar labiau centralizuotai vykdoma?

Lietuva turi ilgesnę patirtį su šia problema. Latvijoje ši problema gana nauja. Mes paskelbėme ekstremalią situaciją keturiose savivaldybė prie Latvijos sienos su Baltarusija ir tai mums leis reaguoti greičiau.

FM99 po spaudos konferencijos Medininkuose kalbėjo Latvijos Saeimos pirmininkė I.Mūrniece. Anot jos į Latviją šiemet pateko per 350 nelegalių migrantų, tačiau didesnė dalis nebuvo įleista į šalį.

Klausykite plačiau.

Kitos naujienos

Spektaklis, Vokietijoje išpopuliarėjęs vos per kelerius metus, sukurtas pagal šiuolaikinio vokiečių...

Alytaus mašinų gamykla „Astra LT“, gaminanti nerūdijančio plieno konstrukcijas maisto, chemijos i...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Šiame pirmą kartą atliktame tyrime Lietuva gavo 37 balus iš 100 galimų ir regione kartu su Graikija ...