Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Laura Radzevičiūtė iš Alytaus miesto teatro direktorės pareigų atleista teisėtai

 

Laura Radzevičiūtė iš Alytaus miesto teatro direktorės pareigų atleista teisėtai, sprendimą pirmadienį paskelbė Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Jūratė Bliznikaitė-Povilanskienė. Laura Radzevičiūtė turės atlyginti 1500 eurų žalą teisinių išlaidų miesto savivaldybei. Ji teismo sprendimą skųs aukštesnės instancijos teismui.

Teisėja Jūratė Bliznikaitė-Povilanskienė:“Teismas pripažino, kad pagrindas atleisti Laurą Radzevičiūtę buvo, bet ne tuo pagrindu, kuriuo buvo atleista už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą. Buvo inkriminuoti keli darbo drausmės pažeidimai: tai konkurso neorganizavimas, kai teatro darbuotoja (Inesa Pilvelytė) buvo pervedama į pareigas, taip pat netinkamai vykdomi sutartiniai įsipareigojami su bendrove „Litesko“ ir įstaigos darbo nesuderinimas su steigėju, t.y. Alytaus miesto savivaldybe. Labiausiai aktualus buvo darbo drausmės pažeidimas, susijęs su vykdomos pažangos stebėjimo procedūromis teatre nepasitvirtino, todėl teismas nuspręndė, jog   nebuvo pagrindo už šiurkštų pažeidimą atleisti iš darbo, tačiau pripažino kitą pagrindą darbo sutarčiai nutraukti“.

Laura Radzevičiūtė Alytaus rajono apylinkės teismo sprendimą vertina itin kritiškai ir jį skųs: „be abejonės skųsiu ir tą tikrai padarysiu. Nesijaučiu nieko padarius (…) Aukščiausia instancija, jeigu jos prireiks bus objektyvi ir priims sprendimą teisėtą ir teisingą“.

 L. Radzevičiūtė teigė jog šio teismo sprendimai yra šališki: „nuo pat pradžių turėjau pagrindo manyti, kad sprendimas bus šališkas. Visose šiose bylose, kur vyksta šiame teisme, manau, kad sprendimai yra pagrįsti galimai neojektyviai ir šališkai“

Paklausta, ar esant kitokiam sprendimui L. Radzevičiūtė grįžtų į Alytaus miesto teatro direktorės pareigas, sako „kontakto nebūtų“. Kaip vieną didžiausių savo, kaip teatro direktorės, klaidų, Laura Radzevičiūtė  įvardijo tai, jog dirbdama planuotą teatro  reorganizaciją derino su kolektyvo nariais. „Reikėjo daugiau ryžto ir mažiau derinimo“, – teigė buvusi teatro direktorė, šiose pareigose išdirbusi vienerius metus.

PRIEŠISTORĖ: Prieš metus, 2014 metų gruodžio22 dieną, Alytaus miesto savivaldybės taryba nusprendė atleisti Alytaus miesto teatro direktorę Laurą Radzevičiūtę iš teatro direktorės pareigų.  Už tokį sprendimą tuomet buvo 15 tarybos narių, prieš – 5, susilaikė – 2.

20151228_160736
Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Jūratė Bliznikaitė-Povilanskienė

Pirmąją pastabą už netinkamai atliktus darbus Laura Radzevičiūtė  jau buvo gavusi anksčiau.  Tuomet ji   praėjusios kadencijos tarybos nariams pateikė Lietuvos darbo inspekcijos išaiškinimą, kurioje, anot jos, pirmoji pastaba buvo  Lauros Radzevičiūtės atžvilgiu yra neteisėta. Veliau Laura Radzevičiūtė buvo baudžiama pagal „LR darbo kodekso 136 str.3 dalies 2 punktą, kai darbuotojas vieną kartą šiurkščiai pažeidžia darbo pareigas“. Kaip šiurkštus pažeidimas buvo įvardijamas  Alytaus teatro direktorės informacijos neteikimas arba skirtingos informacijos teikimas atskiriems savivaldybės skyriams.

Tarybos sprendimą teatro direktorė Laura Radzevičiūtė apskundė teismui. beje, po tarybos sprendimo Laura Radzevičiūtė aštuonias savaites turėjo nedarbingumą, vasarį sugrįžusi į darbą – ji buvo atleista, tačiau tuomet L. Radzevičiūtė atleidimo sutarties nepasirašė.

20151228_155443
Laura Radzevičiūtė

Nuo 2015 metų gruodžio 23 dienos teatrui vadovauja Inesa Pilvelytė. Iš pradžių ji pareigas ėjo laikinai, vėliau laimėjo skelbtą konkursą Alytaus miesto teatro direktorės vietai užimti.

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...