Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Lazdijų merui paliktas galioti išteisinamasis nuosprendis

Kauno apygardos teismas nusprendė palikti galioti Marijampolės rajono apylinkės teismo išteisinamąjį nuosprendį byloje, kurioje buvo kaltinamas Lazdijų meras konservatorius Artūras Margelis.

Teismo duomenimis, prokuratūra apskundė tik vieną nuosprendžio dalį, susijusią su „Lazdijų šilumos“ direktoriaus komercijai darbo vietos įsteigimu. Teismas nenustatė pagrindo tenkinti prokuratūros prašymą. Teismo teigimu, tam įtakos turėjo prieštaringos prokuratūros kaltinimo formuluotės: skiriasi duomenys, kuris iš kaltinamųjų esą neteisėtai nurodė sukurti minėtąją darbo vietą. Be to, kaltinimo nepagrįstumą esą įrodo ir tai, kad minėtoji darbo vieta tebeegzistuoja, o jos sukūrimas padėjo sumažinti bendrovės skolas bei atpiginti šildymą. Dėl šių priežasčių, teismas nusprendė, kad net jei buvo imtasi ne visiškai teisingų veiksmų, jie yra greičiau moralinio ar drausminio pobūdžio. Teisme dalyvavęs prokuratūros atstovas teigė kol kas negalintis pasakyti, ar šis teismo sprendimas bus skundžiamas – sprendimas bus priimtas išsamiau susipažinus su teismo argumentais.


Baudžiamojoje byloje Lazdijų meras A.Margelis kaltintas piktnaudžiavimu
, Investicijų skyriaus vadovas Vidmantas Pilvinis – piktnaudžiavimu ir dokumento suklastojimu, administracijos direktorius Gintautas Salatka ir „Lazdijų šilumos“ direktorius Virgaudas Š erėnas – piktnaudžiavimu, o buvęs savivaldybės Architektūros skyriaus vedėjas Petras Selilionis – kyšininkavimu. Marijampolės teismas juos išteisino pernai metų lapkritį.

Kaltinamajame akte rašoma, kad A. Margelis davė nurodymus savo pavaldiniams Investicijų skyriaus vadovui V.Pilviniui ir administracijos direktoriui G.Salatkai bei V.Š erėnui kuo skubiau įsteigti Marijai Bakšienei naują etatą įmonėje „Lazdijų šiluma“. Anot prokurorų, naujai pareigybei numatytas atlyginimas buvo kelis kartus didesnis nei ankstesnėje M.Bakšienės darbovietėje. Meras esą ne tik piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, bet ir organizavo pavaldžių asmenų piktnaudžiavimą. Be to, vienasmeniškai nustatė valstybinėje įmonėje įdarbintos moters užmokesčio dydį, kuris viršijo net ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo darbo užmokestį.

A.Margelis viešai neigė jam mestus kaltinimus ir svarstė, kad teisėsaugos pareigūnai galėjo tapti jo oponentų politinės kovos įrankiais. Pasak mero, M.Bakšienės balsas neturėjo lemiamos įtakos renkant jį meru – A.Margelį palaikė 20 tarybos narių, administracijos direktorių – 19 tarybos narių iš 25. A.Margelis Lazdijų rajono meru perrinktas 2011 metų balandžio 12 dieną. Jis mero pareigas taip pat ėjo 1997-2000 metais ir nuo 2007-ųjų iki 2011 vasarį vykusių savivaldos rinkimų.

——-

kalbėk zinios@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...

Alytaus kino klubas KINO KABLYS ir vėl dovanos alytiškiams nemokamas filmų peržiūras,  prist...