Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Savaitgalio promenada

Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė: ,,Savivaldybių lūkesčiai, problemos ir iniciatyvos turi būti girdimos ir centrinėje valdžioje’’

Vyko XXV-asis Lietuvos savivaldybių asociacijos narių suvažiavimas, kurio metu buvo išrinktas naujas asociacijos prezidentas ir viceprezidentai. Suvažiavimo delegatai  vadovavimą asociacijai patikėjo  Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui, o viceprezidentais išrinko Lazdijų rajono merę Ausmą Miškinienę, Palangos merą Šarūną Vaitkų, Elektrėnų merą Kęstutį Vaitukaitį ir Akmenės rajono merą Vitalijų Mitrofanovą. 

Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė (FM99 nuotr.)

„Naujos pareigos įpareigoja siekti, kad centrinė valdžia neignoruotų savivaldos problemų, o visus klausimus būtų galima spręsti konstrutyvaus dialogo pagalba. Ilgą laiką regionai buvo užmiršti, o Lietuva neturėjo aiškios vizijos šalies regioninei politikai, todėl daugelis mažų miestelių prarado gyventojus, kurie buvo priversti ieškoti darbo ir geresnio darbo užmokesčio didesniuose miestuose ar netgi svetur“, – sakė naujai išrinkta LSA vicepirmininkė.

Lietuvos savivaldybių asociacija vienija visas 60 šalies savivaldybių ir sprendžia jų bendras problemas, atstovauja savivaldybėms šalies valdžios ir valdymo institucijose, užsienio valstybių savivaldybių ir kitose tarptautinėse organizacijose. Taip pat asociacija stiprina vietos savivaldą, formuoja savivaldybių veiklos strategiją ir koordinuoja jų veiklą įvairiose srityse. LSA įkurta 1995 m., o jos prezidentas bei viceprezidentai renkami ketveriems metams. Siūlyti kandidatus į LSA prezidentus turi teisę suvažiavimo dalyviai, o dažniausiai prezidento pareigoms teikiami asmenys, kurie eina mero pareigas.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...