Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Lazdijuose vyks Pirmosios vagos šventė

 

Šį šeštadienį, balandžio 25-ąją, Lazdijų hipodrome vyks 15-oji tradicinė – tarptautinė Pirmosios vagos šventė, skirta pagerbti pabudusią žemę ir prisiminti senovinius Jurginių papročius. Prasminga tradicija, kurios metu rengiamos arimo arkliais varžybos, sulaukia didelio dalyvių ir žiūrovų dėmesio ir iš visos Lietuvos bei kaimyninės Lenkijos.

Pirma vaga
Lazdijų hipodrome vyks 15-oji tradicinė – tarptautinė Pirmosios vagos šventė

Dabartinės Jurginių šventimo tradicijos turi daug bendra su pagoniškoje Lietuvoje švęsta Jorės arba Jūrės švente. Jorė valdo žemės raktus, prikelia augmeniją, „atrakina“ žemę ir siunčia lietų. Jorė globoja arklius, gyvulius ir žvėrelius. Šventė skirta atbundančiai žemei ir prasidedantiems pavasario darbams. Šio renginio tikslas – skatinti bei populiarinti senąsias žemdirbystės tradicijas, užmegzti kultūrinius, verslo santykius tarp minėtų valstybių ir savivaldybių, žemdirbių ir juos aptarnaujančių verslo įmonių.

Šiemetinėje šventėje Lazdijų hipodrome, žiūrovai išvys arimo ir žirgų ištvermės varžybas, kuriose dalyvaus artojai ir svečiai iš Alytaus, Varėnos, Prienų, Rokiškio rajonų savivaldybių, Marijampolės, Kalvarijos bei Druskininkų savivaldybių, taip pat iš Lenkijos Suvalkų ir Punsko valsčių.

Visu šventės metu šurmuliuos prekybininkų, ūkininkų ir amatininkų mugė, kur bus galima įsigyti įvairių tautodailės dirbinių, medžio gaminių pagamintų lazeriu, papuošalų, vilnonių antklodžių, veltinių, keramikos, žaislų, įvairiausių kepinių, skanėstų, pieno, žuvies ir rūkytų gaminių. Vaikų lauks saldumynai bei smagūs ir spalvingi atrakcionai. Didelis Babtų medelyno vaismedžių ir vaiskrūmių pasirinkimas. Veiks laikraščio „Dzūkų žinios“ loterija. O Lazdijų policijos komisariato pareigūnai nemokai žymės Jūsų atsineštus daiktus. Pasinaudokite proga, pažymėkite vertingus daiktus ir taip apsaugokite juos nuo vagystės.

Kitos naujienos

Alytuje vyksta mažasis kino ir kultūros festivalis „Scanoramos vasara“. Šiais metais kino stovykl...

Nuo Liepos 1 dienos prie Kauno kolegijos prijungta Alytaus kolegija.

Lietuvos gyventojai savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti ...

Naujai išrinktas europarlamentaras Aurelijus Veryga dirbs Europos konservatorių ir reformuotojų f...