Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Lietuvių požiūris į karo pabėgėlius labai priklauso nuo pastarųjų religijos…

47% lietuvių 2021 metais nenorėjo gyventi kaimynystėje su bet kokaiis pabėgėliais. Nenoras išaugo 20% per metus. Kodėl manome, kad pabėgėliai būtinai kels neramumus?

Kai žmones sudedam į bendrą krūvą, prarandam galimybę matyti jų atskiras istorijas, sako Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė. 

Ar lengva mums priimti žmones, kurie, atrodo, elgiasi kiek kitaip nei įprasta mūsų šalyje, ar Lietuvoje gyvena tolerantiški žmonės, ar visi nuo karo bėgantys mums vienodi ir kiek mes linkę rūšiuoti žmones į stalčiukus? Ar gebame kiekviename įžvelgti jo individualius poreikius ir priimti kaip tiesiog žmogų, o ne etiketę?

Ne paskutinėje vietoje ir mūsų institucijų požiūris, sako Lygių galimybių kontrolierė. Anot jos, potencialo šioje vietoje tikrai dar daug. Kartais gebame parodyti savo empatiją ir pasidalinti viskuo, ką įrodo ukrainiečių sutikimas ir priėmimas į savo namus. Tačiau svarbu žmoniškumą išsaugoti visiems, neskirstant žmonių pagal tai, iš kurios šalies jie bėga nuo karo, neskirstant vaikų dėl kitos odos spalvos. Visiems ne mažiau reikia ne tik tarptautinės, pagalbos bet ir žmogiškumo. 

Netrūksta ir iššūkių, ypač pastaraisiais metais. „Būkim pažįstami“ – klausykite pokalbį su Lygių galimybių kontroliere Birute Sabatauskaite.

Birutė Sabatauskaitė
Nuotraukos autorė Gabrielė Grėbliūnė

Laidą inicijavo Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras, įgyvendinant projektą „Būkim pažįstami“. Projektas yra bendrai finansuojamas iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo 2014–2020 metų nacionalinės programos lėšų

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...