Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Lietuvoje aptikta 600 kg kokaino: kvaišalus slėpė anglies maišuose (atnaujinta)

 

Policija siuntoje kartu su anglimis iš Kolumbijos aptiko 600 kilogramų kokaino, tai rekordinis Lietuvoje sulaikytas narkotikų kiekis. Manoma, kad narkotikai turėjo būti išsiųsti į Rusiją. Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas šiandien pranešė, kad narkotikų vertė mažmeninėje rinkoje – daugiau nei 40 mln. eurų.

Net ir pasaulio mastu tai didelis kiekis, Lietuvai tokio kiekio tikrai nereikia“, – sakė policijos vadovas, minėdamas, kad Lietuvoje per metus gali būti suvartojama 10-30 kilogramų kokaino.

Dar liepos pradžioje pareigūnams rankomis perkrovus 239 tonas akmens anglies buvo rasta apie 100 kilogramų gabalų, kaip įtariama, sumaišytų su kokainu. Tyrimą tęsiant toliau, rugsėjo 21 – 24 dienomis, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai rankomis perkrovė dar šešis sulaikytus jūrinius konteinerius – iš viso 128 tonas akmens anglies. Perkrovus visus konteinerius buvo rasta ir paimta dar apie 500 kilogramai gabalų, kaip įtariama, sumaišytų su kokainu. Policininkams teko perrinkti ir apžiūrėti kiekvieną gabalėlį.

Kokainas buvo įmaišytas į anglies krovinį. Kauno apskr. VPK nuotraukos.
Kokainas buvo įmaišytas į anglies krovinį. Kauno apskr. VPK nuotraukos.

Ikiteisminiame tyrime nustatytos penkios konspiracijai naudotos įmonės, viena jų registruota Ukrainoje, dar viena – Rusijoje ir trys Lietuvoje. Įtarimai pareikšti 11 asmenų.

Vienas iš galimų kontrabandos organizatorių slapstosi, kaip įtariama, Vokietijoje. Lietuvis jau du kartus buvo teistas užsienyje, jam išduotas Europos arešto orderis. Asmenis, žinančius Vyganto Pankos buvimo vietą ar galinčius suteikti tyrimui reikšmingos informacijos, prašoma skambinti telefonu (8 37) 30 31 66, arba anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 37) 30 30 50.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnams gavus duomenų, kad Kauno miesto gyventojai galimai užsiima kokaino kontrabanda iš Kolumbijos, buvo pradėtas tyrimas dėl neteisėto disponavimo dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir gabenimu bei jų kontrabandos.

Pirmieji įtariamieji – du alytiškiai ir kolumbietis – po daugiau nei savaitę trukusios pasalos kriminalistų buvo sulaikyti liepos 3 dieną. Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

Labai gerai ir tinkamai buvo realizuota kriminalinės žvalgybos metu gauta informacija, vėliau ji peraugo į ikiteisminį tyrimą. Prokurorai daugiau nei 80 kartų kreipėsi į teismą dėl įvairių prievartos priemonių taikymo, du asmenys yra suimti – jiems paskirtos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimai“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius. Tarp suimtųjų yra ir Kolumbijos pilietis.

Prokuroro teigimu, įtariamieji kokaino gabenimu laikėsi konspiracijos, 11 įtariamųjų ne visi pažinojo vienas kitą, ne visada žinojo, kas kokį vaidmenį atlieka, naudojo įvairias ryšio priemones, kad policijai būtų sunku juos susekti. Neseniai Karaliaučiuje taip pat buvo sulaikytos narkotikų siuntos iš Kolumbijos. Lietuvos teisėsaugos pareigūnai apie kokaino gabenimą anglyje ketina keistis informacija su partneriais užsienyje. Prokuroras D.Valkavičius mano, kad ši byla ateityje bus aprašyta kriminalistikos vadovėliuose.

BNS informacija

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?