Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Lietuvoje gyventojai privalo registruoti kiaules (patikslinta, papildyta audio)

Nuo šiandien pasienyje su Baltarusija gyvenantys Lazdijų rajono gyventojai privalo registruoti auginamas kiaules. Kaip sakė Maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius, gyvūnus registruoti privaloma visoje Lietuvoje. Tokios priemonės imtasi baiminantis afrikinio kiaulių maro iš Baltarusijos.

Dėl afrikinio kiaulių maro židinių Baltarusijoje, Lazdijų rajono buferinėje zonoje gyvenantys žmonės turi deklaruoti laikomų kiaulių skaičių. Buferinė zona apima 10 kilometrų pasienio ruožą.

Pranešti apie auginamus gyvūnus reikia iki rugpjūčio 9 d. Tie, kas laiku duomenų nepateiks, gali būti baudžiami administracine tvarka.

Registracija reikalinga ir tam, kad jei būtų nuspręsta sunaikinti kiaules buferinėje zonoje, tada, nustačius kompensavimo mechanizmą, pinigai būtų išmokėti tik gyvūnų laikymo vietas užregistravusiems ūkininkams.

Nesikeičiant padėčiai, nuo liepos pabaigos pasienio punktuose su Baltarusija dezinfekuojama automobiliais ir pėsčiomis keliaujančių asmenų avalynė. č® Lietuvą draudžiama įnešti ar įvežti bet kokius gyvūninės kilmės maisto produktus, pašarus, pašarinius priedus.

——-

Kalbėk zinios@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...