Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Kalendoriaus lapelis

Lietuvoje lankosi Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama

č® Vilnių šiandien atvyksta Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama. Tai trečiasis Nobelio taikos premijos laureato vizitas Lietuvoje. Keturių dienų vizito Dalai Lama atvyksta bendru Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Tibetu grupės, Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos budistų bendruomenių kvietimu.

Ketvirtadienį Dalai Lama lankysis Lietuvos Seime. Oficialūs susitikimai su aukščiausios valdžios pareigūnais nenumatomi. Tokiems susitikimams visada griežtai priešinasi Kinija, kuri jį kaltina separatizmo kurstymu. Strasbūre Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad nors oficialių susitikimų nenumatoma, Tibeto dvasinis lyderis palaikymą pajus susitikimuose su žmonėmis. Dalai Lama Lietuvoje viešės iki rugsėjo 14 dienos.

Tačiau su Dalai Lama Vilniuje susitinka ir europarlamentarai Laima Andrikienė, Vytautas Landsbergis ir Leonidas Donskis. Kaip radijo stočiai FM99 sakė Laima Andrikienė, turime ir vykdome „vienos Kinijos“ politiką, tačiau Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas galėtų pasveikinti svečią, kuris nėra valstybės vadovas, o viena iškiliausių šiandienos pasaulio asmenybių, dvasinis ir religinis lyderis, Nobelio taikos premijos lauretas. Klausyti

——-

Kalbėk zinios@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...