Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Lietuvos ambasadorius Japonijoje: „Alytus – vienas japoniškiausių miestų Lietuvoje“

 

Alytuje lankosi J. E. Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas su žmona – planuojama, kad Alytus galėtų tapti Japonijos miesto Hiratsuka partneriu, tokiu būdu siekiant ilgalaikės abipusės naudos kultūros, verslo, pramonės, sporto srityse.

„Labai malonu lankytis Alytuje ir matyti, kad šis miestas gražėja, tobulėja. Dirbant Japonijoje stengiamės ieškoti miestų, kurie galėtų tapti partneriais Japonijoje ir Lietuvoje. Alytus – vienas „japoniškiausių“ miestų Lietuvoje, be to, čia puikiai plėtojamos verslo, sporto, kultūros ir kitos sritys. Manome, kad Alytus vienas tinkamiausių kandidatų megzti bendradarbiavimą su Japonijos miestais“, – sakė J. E. Lietuvos ambasadorius Japonijoje.

E. Meiluno vizitas Alytuje Miesto sodas (3)
K.Ptakauskas,E. Meilunas,V.Grigaravičius Miesto sode

Jo teigimu, šiuo metu Japonijos miestas Hiratsuka, esantis Kanagavos prefektūroje (150 km nuo Tokijo) ieško miesto partnerio Lietuvoje – šio Japonijos miesto delegacija jau rugsėjo mėnesį planuoja apsilankyti Alytuje ir padėti pamatus tolesniam bendradarbiavimui. „Japonai stengiasi investuoti į ilgalaikius ryšius, patvarią partnerystę, todėl rugsėjo mėnesį įvyksiantis vizitas – pirmas, bet svarbus žingsnis ilgalaikei miestų draugystei. Mes matome šių dviejų miestų visa apimantį bendradarbiavimą kultūros, sporto, verslo, pramonės ir kitose srityse“, – kalbėjo ambasadorius  E. Meilūnas.

 

 

 

E. Meiluno vizitas Alytuje (sakurų alėja) (2)
Vizito Alytuje metu ambasadorius su žmona apžiūrėjo sakurų alėją Žaliojoje gatvėje

Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius pasakodamas apie Alytaus miestą pabrėžė, jog vienas svarbiausių miesto vadovų ir gyventojų lūkesčių – naujų darbo vietų kūrimas, todėl planuojamas Alytaus ir Hiratsuka miestų bendradarbiavimas būtų išties naudingas siekiant paskatinti užsienio įmones kurtis Alytuje ir steigti naujas darbo vietas.

 

E. Meiluno vizitas Alytuje (1)
Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas ir Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius

Vizito Alytuje metu ambasadorius su žmona apžiūrėjo sakurų alėją Žaliojoje gatvėje, apsilankė ant Alytaus pėsčiųjų ir dviratininkų tilto, šalia Dailidžių ežerėlių, Alytaus miesto sode.Artimiausias japoniška kultūra persmelktas renginys Alytuje – pirmasis tarptautinis „Black Scissors“ kongresas ir Penktasis Japonijos Kultūros Festivalis. Rugsėjo 2-4 dienomis Alytuje įvyksiančiame Bonsai renginyje – dalyviai iš daugiau nei 20 pasaulio šalių ir naujas, kūrybiškas požiūris į Bonsai meną.

 

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...