Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:
„Lietuvos galia“ projekte net penkios alytiškių iniciatyvos! Susipažinkime su jomis! Šį kartą – Žalioji vakarienė!
Apie ją FM99 eteryje kalbame su iniciatyvos sumanytojomis: „Pokyčių ambasados“ vadove Klementina Gruzdiene ir Alytaus miesto teatro vadove Inesa Pilvelyte. Na, o apie „Lietuvos galią“, nešamą idėją bei tikslus pasakoja Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerė Agila Barzdienė.
Lietuvos galia – tai visi jos žmonės. Bet kuri demokratinė valstybė stipri tiek, kiek pajėgi, atspari ir pasirengusi veikti jos pilietinė visuomenė. Projektu „Lietuvos galia“ siekiama didinti pilietinę galią, motyvuoti ir telkti aktyvius gerovės kūrėjus. Burti jų bendruomenę ir taip stiprinti jų balsą, vieni kitų palaikymą, auginti bendruomeniškumo kultūrą ir skatinti savanorystę.
„Žalioji vakarienė“ – tai Alytaus Žaliojoje gatvėje, „Laisvės angelo” aikštėje šalia Žaliosios mokyklos, Miesto sode, žaviu dekoru ir šilta atmosfera išsiskiriantis bei miesto bendruomenę ir svečius prie bendrų stalų jau trečius metus suburiantis renginys.
Ši šventė ne tik vizualiai estetiška, kultūrine prasme turinti aukštą vertę dėl sukviestų atlikėjų, bet ir yra vienijanti bendruomenę, kviečianti tvarumui, solidarumui ir žaliems tikslams. Žaliosios vakarienės metu surinktos lėšos skiriamos žaliosioms iniciatyvoms „Grąžinkime Alytui pušis“, „Šoka pušis – ŽALIA“, „Žalio krašto, žalia ateitis“, nuperkant ir pasodinant pušeles parinktose Alytaus erdvėse teikiant pirmenybę socialines paslaugas teikiančių bendruomenių teritorijas.
Kuriant renginius buvo bendradarbiaujama su Alytaus miesto teatru, kuris taip pat ne tik deklaruoja, bet įgyvendina tvarumą, socialinį teisingumą įkūnijančias iniciatyvas – nuo scenografijos iki aplinkos ir spektaklių pritaikymo neįgaliesiems. „Žalioji vakarienė“ ne tik daro poveikį aplinkosaugai, kraštovaizdžiui, bet ir stiprina aukojimo, bendruomenės susitelkimo kultūrą mieste.
Maža to, ši vakarienė prisideda ir prie gamtinio-istorinio paveldo puoselėjimo (Alytus – buvęs kurortiniu miestu, pasižymėjęs įspūdingu pušynu, kuris buvo išnaikintas po Lietuvos nepriklausomybės praradimo). Pušyno atsodinimas – tai ir pilietiškumo aktas. „Žaliosios vakarienės“ iniciatyva išplėtė aplinkosaugos, atsakingumo ir kultūros renginių spektrą Alytuje. Bendruomenės aktyvus įsitraukimas parodė jos pilietiškumą ir valią būti prasmingų pokyčių dalimi, iš susitelkimo kilę darbai gali suaugti į gyvą, žaliuojantį mišką.