Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Lietuvos ir Ukrainos istorijos pėdsakais su dviračiais – pasakoja Tomas Sutkaitis

Ukraina – nors ir toli nutolusi, tačiau mums istoriškai artima šalis. Dalis Ukrainoje esančio kultūrinio istorinio paveldo turi bendrą LDK istoriją, kuri svarbi kiekvienam Lietuvos ir Ukrainos piliečiui.VšĮ „ARGOSTUDIO“ ilgamečio bendradarbiavimo su partneriais iš Ukrainos dėka kilęs susidomėjimas bendra praeitimi ir kalbos bei tradicijų panašumais, paskatino visus partnerius įsigilinti į bendrą istoriją ir pateikti paraišką „Lietuvos ir Ukrainos istorijos pėdsakais” Lietuvos ir Ukrainos Jaunimo mainų tarybos paskelbtame konkurse bendriems Lietuvos ir Ukrainos jaunimo projektams įgyvendinti. Sėkmingai praėjus projektinių paraiškų atranką atsirado galimybė tęsti ir įgyvendinti projektą.FM99 pasakoja iš Ukrainos Tomas Sutkaitis:

 

Tomas Sutkaitis

LDK Haličo-Voluinės karalystė egzistavusi 12-14 amžiuje, apėmė dabartinės vakarų Ukrainose dalį. Kelių šimtų metų laikotarpyje dviejų kultūrų susidūrimas formavo bendras europines civilizacijos vertybes. Istorijos ir kultūros bei tradicijų panašumų pagrindu visi projekte dalyvaujantys partneriai turėdami panašios organizacinės patirties nusprendė suvienyti savo jėgas ir iškelti aukštesnius tikslus siekiant su bendra istorija, kultūra bei paveldu supažindinti jaunąją kartą bei taip projektu prisidėti prie draugiškų tautų santykių plėtros, jaunimo bendradrabiavimo ir mainų, kurie yra neatsiejami Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos bei Lietuvos ir Ukrainos Jaunimo mainų tarybos dalis.

Pagrindinės projekto veiklos apima pasiruošimą projektui, grupių paruošimą vizitui bei pažintinį vizitą aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis (dviračiais).Liepos 29 – rugpjūčio 04 d. 7 jaunų asmenų komanda iš Lietuvos išvyksta į pažintinį vizitą Ukrainoje, kur juos sutiks Ukrainos jaunimo atstovai. Bendra komanda susipažins su LDK kultūros paveldo objektais istorinėje Podolės žemėje bei dalyvaus neformalaus ugdymo veiklose viduramžių festivalyje “Tustan”.Siekiant susipažinti su vietovės specifika, istorija bei jaunimo veikla pažintinio vizito metu bus organizuojami susitikimai su vietos jaunimo atstovais bei įvairių sričių specialistais.

Projekto organizacinė komanda Lietuvos VšĮ “ARGOSTUDIO” vadovas Tomas Sutkaitis bei partnerės iš Ukrainos nevyriausybinės organizacijos NVO “HUTSULIYA” įkūrėjas bei velomaratono  “Velokosiv”“ organizatorius Rostyslav Martynjuk bei NVO “Chorna Galich” organizacija ir jos vadovas Yarema Ivantsiv, kuris bus atsakingas už neformalaus švietimo bei papildomas veiklas.Projektas prisideda prie draugiškų tautų santykių plėtros bei bendros istorijos, tradicijų ir paveldo objektų pažinimo puoselėjimo bei sklaidos. Taip pat ne ką mažiau svarbus tarpkultūrinio dialogo stiprinimas, kuriant sąlygas atvirumui ir tolerancijai tarp jaunimo, kadangi projektas prisideda prie Lietuvos ir Ukrainos jaunimo tarybos tikslų, siekiant atrasti bendrų sąlyčio taškų per istoriją, skatinant bendradarbiauti bei plėtoti draugiškus Lietuvos ir Ukrainos tautų santykius. Pažįstant bendrą istoriją ir tradicijas skatinamas kultūrinis dialogas, geresnis tarpusavio supratimas ir pažinimas.“ARGOSTUDIO” turi ilgametę patirtį organizuojant gyvosios istorijos renginius bei amatų dirbtuves: 2010-2014 m. festivalis “Apuolė” Skuodo r., Apuolės k., 2012-2019 m. gyvosios istorijos festivalis “Jotvos vartai” Alytuje, amatų dirbtuvės, žygiai ir ekspedicijos dviračiais LDK paveldo keliais Kaliningrado (Karaliaučiaus) srityje, tvarkant K. Donelaičio gimtinę Lazdynėliuose, taip pat organizuojant dviračių žygius LDK paveldo takais Baltarusijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir kitur.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...