Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai blokuos vogtų telefonų IMEI

Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai pasirašė susitarimą blokuoti vogtų telefonų IMEI ir sako, kad neliks prasmės vogti telefonus. „Tai reiškia, kad jei į vogtą ar pamestą telefoną įdėsite SIM kortelę, įrenginys bus blokuojamas ir neveiks“, – paskelbta Policijos departamente Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje.

Didžiausios Lietuvos telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“, „Tele2“ ir „Telia Lietuva“ pasirašė sutartį su duomenų analizės ir dirbtinio intelekto sprendimų kūrėja „Scorify“. Ji vystys vieningą ir viešą blokuojamų IMEI numerių duomenų bazę. Įmonė programuos sistemą, į kurią operatoriai talpins (ir joje tikrins) vogtų, pamestų ir kitų probleminių telefonų IMEI numerius.

Naujoji sistema leis ryšio operatoriams tarpusavyje keistis Lietuvoje ir užsienyje vogtų, pamestų ir apgaule įgytų telefonų IMEI numeriais. Lietuvos operatoriai sistemoje matys ne tik vieni kitų pateiktus IMEI, juos blokuos. Jie taip pat matys IMEI numerius, pateiktus daugiau nei 140-ties ryšio operatorių visame pasaulyje.

„Tai reiškia, kad iš kuprinės Lietuvoje ištrauktas telefonas neveiks su britiška SIM kortele, o Didžiojoje Britanijoje prarastas įrenginys neveiks Lietuvoje“, – sako „Scorify“ direktorius Žilvinas Milerius.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas sako, kad šis modernus žingsnis labai svarbus nusikalstamumo užkardymui. „Mes šiandien su privačiu sektoriumi informuojame apie rimtą žingsnį nusikalstamumo prevencijos link“, – sakė A. Roginskis.

Lietuvos operatoriai sistemoje matys ne tik vieni kitų pateiktus IMEI, juos blokuos

Jo teigimu, pavogus telefoną, asmuo turėtų apie tai informuoti policiją. Tada pavogtas įrenginys bus įtrauktas į vogtų įrenginių duomenų bazę, pareigūnai keisis keisis informacija su mobiliojo ryšio operatoriumi. Operatorius informaciją įves į sistemą ir įrenginys bus blokuotas. Kliento pageidavimu, iš prarasto telefono galės būti ištrinti jame esantys duomenys.

Policijos duomenimis, 2016 metais pavogti 3103 telefonai, 2017 m. – 2348, šiemet pirmą ketvirtį – 393. Vogti telefonai dažnai naudojami darant ir kitus nusikaltimus, ypač sukčiaujant.

Taip pat veiks savitarnos sistema, joje gyventojai, perkantys telefonus iš privačių rankų, galės pasitikrinti, ar įsigyjamas įrenginys anksčiau nebuvo vogtas ar pamestas tikrojo savininko.

Šiuo metu jau veikia pilotinis savitarnos portalas www.manoimei.lt, jame galima pasitikrinti, ar įrenginio užsienio operatoriai nėra įtraukę į vogtų ar pamestų įrenginių registrą.

Pasaulyje 10-30 proc. naudojamų mobiliųjų įrenginių yra vogti. Mobiliojo ryšio operatorių duomenimis, kai užsienio valstybės ėmė taikyti dabar Lietuvoje diegiamą sistemą, telefonų vagysčių žymiai sumažėjo.

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...