Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Lietuvos plaukimo jaunimo pirmenybėse Alytuje – dėmesys tarptautinei atrankai

Alytaus sporto ir rekreacijos centro nuotraukos
Alytaus sporto ir rekreacijos centro nuotraukos

Penktadienį ir šeštadienį Alytaus sporto centro baseine vykusios Lietuvos plaukimo jaunių-jaunimo žiemos pirmenybės tapo pirmuoju atrankos į tarptautines varžybas etapu. Jo metu buvo įvykdyti keli “B” lygio normatyvai, galintys jauniesiems plaukikams atverti kelią į Lietuvos plaukimo rinktinę, kuri dalyvaus pirmosiose Europos žaidynėse Baku bei Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Tbilisyje.

„Varžybose įvykdyti  tik 6  „B“ lygio normatyvai. Šiemet atrankinių rezultatų kartelė užkelta aukštai. Norime, kad šiose svarbiose amžiaus grupių varžybose dalyvautų tik tie sportininkai, kurie gali patekti į finalus. Tačiau šios varžybos pirmosios kelių atrankinių varžybų cikle, tad laiko vykdyti normatyvus yra pakankamai. Viliamės, kad rengiantys sportininkus treneriai yra į tai atsižvelgę ir sportininkų rezultatai tik gerės“, – po varžybų Alytuje sakė Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis.

Lietuvos plaukimo jaunimo pirmenybėse Alytuje – dėmesys tarptautinei atrankaiFM99 (5)Atrankos kriterijai buvo nustatyti atsižvelgiant į praėjusių Europos jaunimo olimpinio festivalio (EJOF) ir Europos jaunimo čempionato (EjmČ) rezultatais: „A“  normatyvas – 8-os vietos rezultatas, „B“ – 16-os vietos rezultatas. EJOF atrankoje „B“ normatyvas 200 m ir ilgesniuose nuotoliuose lygus 12-tai praėjusio festivalio vietai.

Po pirmų atrankinių varžybų buvo įvykdyti 6 „B“ lygio normatyvai, kuris iš esmės dar negarantuoja dalyvavimo varžybose. Galėjo būti pasiektas ir vienas „A“ lygio normatyvas, bet sportininkas pažeidė starto taisyklę, dėl to buvo diskvalifikuotas, o rezultatas neužskaitytas.

Lietuvos plaukimo jaunimo pirmenybėse Alytuje – dėmesys tarptautinei atrankaiFM99 (4)Ignalinos kultūros ir sporto centro plaukikas Erikas Kapočius Alytuje pagerino Lietuvos vaikinų iki 15 m. rekordą plaukdamas 100 m krūtine – 1.07,72 min. Ankstesnis rekordas (1.07,78 min.) priklausė vilniečiui Pauliui Grigaliūnui.

Komandinėje įskaitoje jaunių ir jaunimo įskaitoje nugalėjo Kauno plaukimo mokykla: 
– jaunių įskaita (292 tšk.);
– jaunimo 33 medaliai, iš jų – 16 aukso, 8 sidabro, 9 bronzos.

Geriausiais varžybų plaukikais pripažinti:
– Jaunių grupėje Gabija Zavazkytė (633 tšk.), Paulius Martinkėnas ir Rokas Juozelskis (po 683 tšk.).
– Jaunimo grupėje Diana Jaruševičiūtė (705 tšk.) ir Edvinas Mažintas (750 tšk.).

Į pirmąsias Europos žaidynes Baku ketinama siųsti 9 plaukikus ir 2 šuolininkes į vandenį. Europos jaunimo olimpiniame festivalyje startuos 10 plaukikų komanda.

Lietuvos plaukimo jaunimo pirmenybėse Alytuje – dėmesys tarptautinei atrankaiFM99 (6)Antrosios atrankinės varžybos kovo 19-21 d. Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės Alytuje.

„Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės – suaugusiųjų varžybos, tad jose išvysime ir geriausius šalies plaukikus šiuo metu esančius Lietuvoje. Pirmenybėse dalyvaus Pasaulio plaukimo čempionatui Kazanėje besirengiantys Danas Rapšys ir Giedrius Titenis. Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės įtrauktos į FINA Pasaulio čempionato atrankinių varžybų sąrašą, tad visi pasiekti rezultatai svarbūs, o pasiekti normatyvai – galiojantys“, – sakė LPF generalinis sekretorius E.Vaitkaitis.

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...