Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Lietuvos regionų miestai – maži, bet kieti?

Pirmą kartą miesto istorijoje organizuojamas Alytaus ekonomikos forumas. Balandžio 15 d. Alytaus miesto vadovai, verslo profesionalai, institucijų atstovai susiburs siekdami kurti ir plėtoti šiuolaikišką ir modernų Alytaus miestą ir regioną. Alytaus ekonomikos forumas susies tvarų ekonomikos augimą, miesto ir regiono ateitį lemiančius faktorius. Koks sėkmės ir verslumo santykis reikalingas, kad miestas atgytų? Forumo dalyviai nagrinės problemas, iššūkius, iniciatyvą, kuri gyvybiškai svarbi visiems Lietuvos regionams. Vietos ir centrinės valdžios požiūris ir sėkmingas institucijų bendradarbiavimas su vietos verslininkais ir užsienio investuotojais, ambicingas ir atviras inovacijoms verslas, didelį potencialą turinčių išvykusių alytiškių dėmesys gimtajam miestui, makroekonominė situacija regiono konkurencijai svarbiose rinkose – atsakymai į klausimą, kur dėti kablelį – „Išgyventi negalima numarinti“.

Pirmą kartą rengiamo Alytaus ekonomikos forumo tikslas – į vieną vietą sutelkti regiono ekonomikos kūrėjus, dalyvius ir ekspertus, skatinti turiningą diskusiją ir dalijimąsi patarimais bei įžvalgomis, ieškoti pažangių sprendimų miesto ir viso regiono ekonomikos skatinimo ir verslo sąlygų gerinimo klausimais. Forumo metu galėsite išgirsti atsakymus į šiuos klausimus: Kokie ateinančių metų Alytaus miesto valdžios planai ir vizija, kaip ketinama gerinti verslo sąlygas ir kas daroma, siekiant pritraukti investuotojus? Kaip atrodo Alytaus ekonominiai rodikliai lyginant su kitais Lietuvos regionais ir ko trūksta Alytaus smulkiajam ir vidutiniam verslui, siekiant aukštesnių rezultatų? Kokias galimybes verslui gali suteikti paskutinysis Europos Sąjungos finansavimo 2014– 2020 m. laikotarpis? Kaip galima kurti ekonominę sinergiją su kitais Dzūkijos regiono miestais ir miesteliais?

Alytaus ekonomikos forumo plakatas
Renginio plakatas (Nuotr. organizatorių)

Pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus:

Mantas Katinas, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius;

Žilvinas Šilėnas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas;

dr. Modestas Gelbūda, BILD įkūrėjas ir direktorius, ISM docentas;

Rugilė Andziukevičiūtė, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ regionų plėtros vadovė;

Vytautas Grigaravičius, Alytaus miesto savivaldybės meras;

Vidas Petraitis, Lean.Lt vadovas;

Algirdas Vrubliauskas, Alytaus rajono savivaldybės meras;

dr. Virginijus Lepeška, „OVC Consulting“ valdybos pirmininkas;

Tautvydas Tamulevičius, Alytaus miesto savivaldybės vicemeras;

Donatas Vasiliauskas, Lietuvos „Junior Achievement“ Dzūkijos regiono vadovas, kiti Alytaus ekonomikos forumo svečiai.

Alytaus ekonomikos forumo metu vyks socialinio verslo dirbtuvės, kuriose dalyviai teorines žinias taikys praktiškai – spręs regiono problemas ir siūlys inovatyvius, kompleksiškus jų sprendimo būdus. Forumo „Alytaus ekonomika: Šiandien. Rytoj. 2020″ metu taip pat bus pristatyta pirmoji Lietuvoje Ekonomikos ir verslo akademija, vienijanti aukštojo mokslo ir bendrojo lavinimo programas. Akademijos įkūrimo tikslas – suteikti geriausią ekonomikos ir verslo švietimo kokybę Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose. Bendradarbiaujant su Mykolo Romerio universitetu ši akademija steigiama Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje. Jos iniciatoriai ir steigėjai – alytiškiai Povilas Labukas ir Karolis Navickas.

Renginio vieta – Alytaus miesto teatras, Rotušės a. 2.

Daugiau informacijos ir registracija www.alytausforumas.lt.

Organizatorių informacija

Kitos naujienos

Darbo partija antradienį iš savo gretų pašalino Druskininkų politiką, įtariamą disponavimu narkotikais.

Po penkių metų pertraukos į Lietuvos rankinio federacijos finalo ketvertą grįžta Alytaus "Varsos ...

Alytaus „Dainava“ pasirašė sutartį su 28 metų saugu iš Ukrainos Artiomu Radčenka. Tiesa, žaidėjas...

Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų. Ji 33-ia pasaulyje ir užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos valsty...