Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Gintaras Čepas teigia, kad būtina darbo saugos prevencija

Radijo stoties „FM99“ studijoje lankėsi Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo  inspektorius Gintaras Čepas ir Valstybinės darbo inspekcijos Alytaus skyriaus vedėjas Vytautas Gegužis. Klausykite pokalbio.

Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Gintaras Čepas lankėsi Alytuje ir susitiko su miesto bei rajono savivaldybių vadovais, aptarė problemas susijusias su darbo saugos klausimais. Anot Gintaro Čepo, susitikimuose kalbėta apie šešėlinio darbo mažinimą, nelegalaus darbo kontrolę, bendradarbiavimą švietimo srityje ir darbo saugos prevencijoje.

Kaip teigė Alytaus skyriaus vedėjas Vytautas Gegužis, vyksta bendradarbiavimas tarp savivaldos institucijų ir darbo inspekcijos. Keičiamasi turima informacija, tačiau viso nelegalaus darbo sustabdyti nepavyks, bet pakelti žmonių norą dirbti legaliai būtina. Vis dėl to reikėtų daugiau bendrauti ir bendradarbiauti šviečiant jaunimą ir darbingą visuomenės dalį, dėl to, kad dirbtų legaliai, laikytųsi darbo saugos reikalavimų.

Valstybinė darbo inspekcija praneša, kad per devynis šių metų mėnesius, lyginant su tuo pat laikotarpiu pernai, sumažėjo darbo vietoje žuvusių darbuotojų, tačiau daugiau žmonių buvo sunkiai sužaloti. 109 darbuotojai šalies įmonėse patyrė sunkias traumas (pernai – 86), o žuvo 31 darbuotojas (pernai – 44).

Daugiausiai nelaimių įvyko statybų įmonėse, kur 38 žmonės buvo sunkiai sužaloti, 11 žuvo. Net 70 proc. sunkias ir mirtinas traumas patyrė dėl kritimo iš aukščio ar į gylį. Pasak darbo inspekcijos, pagrindinė šių nelaimių priežastis – vidinės kontrolės darbo vietoje stoka, darbuotojų darbų saugos instrukcijų nesilaikymas, netinkamas darbų organizavimas. Šiais metais beveik 44 proc. sunkiai ar mirtinai sužalotų statybos darbus atlikusių darbuotojų nukentėjo būtent dėl to, kad patys nesilaikė saugaus darbo reikalavimų. Pernai šis rodiklis buvo dvigubai mažesnis – 20 proc.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Gintaras Čepas ir Valstybinės darbo inspekcijos Alytaus skyriaus vedėjas Vytautas Gegužis

Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, mirtinų nelaimių darbe skaičius padidėjo prekybos įmonėse nuo 1 atvejo pernai iki 2 atvejų šiemet. Jūrinės žvejybos įmonėse pernai žuvusiųjų darbe nebuvo, o šiemet įvyko vienas mirtinas nelaimingas atsitikimas darbe. Apdirbamosios pramonės įmonėse mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičius liko be pokyčių – po 5 atvejus ir pernai, ir šiemet. Visų kitų ekonominių veiklų įmonėse mirtinų nelaimių sumažėjo.

Tiriant sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų priežastis nustatyta, kad daugiausia mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe įvyko dėl organizacinių priežasčių, iš jų apie ketvirtadalis dėl netinkamo darbų organizavimo bei vykdymo. Apie 40 proc. darbdaviui neužtikrinus vidinės darbuotojų saugos ir sveikatos kontrolės ar nekontroliavus, kad darbuotojai laikytųsi jiems privalomų vykdyti reikalavimų. Be to, nustatyta, kad 31 proc. atvejų darbuotojai žuvo ir 25 proc. atvejų buvo sunkiai sužaloti dėl savo pačių nesaugių veiksmų – atlikdami darbus nesilaikė vadovų duotų nurodymų ar sąmoningai rizikavo savo sveikata ar gyvybe.

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?