Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

Lietuvos šokėjai debiutavo planetos pirmenybėse Latvijoje ir triumfavo varžybose Tailande!

Šį šeštadienį Lietuvos sportinių šokių bendruomenė su lūkesčiais bei nekantrumu laukė rezultatų iš varžybų, vykusių kaimyninėje Latvijoje ir tolimajame Tailande. 

Latvijos Salaspilio mieste vyko Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) jaunimo amžiaus grupės 10 šokių disciplinos pasaulio čempionatas. Lietuvai jame atstovavo šių metų šalies jaunimo čempionai Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė iš Klaipėdos sportinių šokių klubo „Žingsnis“ ir Vilniaus sportinių šokių klubo „Ratuto“.

Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė iškovojo 4-ąją vietą. Aut. LSŠF

Pirmus metus jaunimo amžiaus grupėje šokantis duetas pateisino sirgalių lūkesčius – ne tik pateko į pasaulio čempionato finalą, bet ir liko per plauką nuo medalių: užėmė 4-ąją vietą.

„Jaučiamės labai gerai. Būti ketvirtiems pasaulio čempionate – didelis pasiekimas.“ – po čempionato apdovanojimų ceremonijos džiaugėsi Kipras Kūra. Jam pritarė partnerė Elzė Gintvilė Valiūnaitė: „Nerealus jausmas šokti tarp geriausių pasaulio porų. O žinojimas, kad šioje  grupėje esame vieni jauniausių, tik dar labiau įkvepia.“

Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė šoka pasaulio čempionate. Aut. Vidmantas Kirklys.

Šokant 10 šokių disciplinos varžybas, poros bendroje įskaitoje vertinamos tiek už standartinių, tiek už Lotynų Amerikos šokių atlikimą. Šiame pasaulio čempionato finale K. Kūrai ir E. G. Valiūnaitei geriau sekėsi standartiniai šokiai. Du iš jų – lėtas valsas ir Vienos valsas – buvo įvertinti trečiomis vietomis. Tuo tarpu aukščiausias vietas – ketvirtąsias – Lotynų Amerikos šokių programoje jie gavo už sambą bei džaivą.

Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė pasaulio jaunimo čempionate. Aut. Vidmantas Kirklys

Planetos pirmenybių nugalėtojais tapo jaunieji sportininkai iš Kazachstano – Maxim Zhilenkov ir Arina Molochnikova. Antroje vietoje liko rumunai Stefan Alexandru Padurariu ir Malina Elena Constandache, trečioje vietoje – Ukrainos šokėjai Oleksandr Turcheniak ir Sofiia Chernikova. Iš viso pasaulio jaunimo čempionate dalyvavo 32 poros iš tiek pat valstybių.

O tolimojo Tailando sostinėje Bankoke sportinių šokių varžybos buvo surengtos suaugusiųjų amžiaus grupės sportininkams. Trisdešimties metų jubiliejų švenčianti Tailando sportinių šokių federacija šokėjus pakvietė varžytis dėl pasaulio reitingo taškų International Open kategorijos varžybose.

Standartinių šokių programos nugalėtojais Bankoke tapo daugkartiniai šalies čempionai Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė iš Kauno sportinių šokių klubo „Kaspinas“. Finale mūsų duetas atliko penkis šokius – visi jie buvo  įvertinti pirmosiomis vietomis. Svarbu pabrėžti, kad nei vienas iš vienuolikos vertintojų, nei už vieną šokį E. ir I. Sodeikoms neskyrė nei vienos žemesnės vietos nei pirmoji.

Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė nugalėjo varžybose Tailande. Aut. LSŠF

Šiose varžybose tarp 39 startavusių duetų antroji vieta atiteko Vokietijos atstovams Tomui ir Violetai Fainshil, o trečiąja džiaugėsi Latvijos šokėjai Dawid Duda ir Betija Kaire.

Tiek Lietuvos jaunimo šokėjai K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė, tiek suaugusieji E. Sodeika ir I. Sodeikienė vėl ant parketo žengs po dviejų savaičių Italijos Riminio kurorte – jaunimas čia pirmą kartą gins šalies garbę Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionate, o suaugusieji trečią kartą gins pasaulio standartinių šokių čempionų titulą.

Kitos naujienos

Dešimtadalis gyventojų per pastaruosius metus davė kyšį, labiausiai korumpuotomis sritimis jie laiko svei...

(BNS). Infrastruktūros statybos bei remonto grupė „Fegda grupė“ užbaigė tokio pat verslo bendrovės „Alkes...

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...